Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
15.7.2014

Piknik

V úterý jsme se všichni vypravili do Divoké Šárky na výlet. Vystoupali jsme na velký kopec, kde byl rozhled na celou Prahu I do Divoké Šárky. Nahoře nás čekala velká odměna, udělali jsme si piknik. Na dece jsme rozložili ovoce, zeleninu, chlebíky a vánočku, a pak se do toho společně “pustili”. Poté jsme se šli podívat na nedalekou vyhlídku. Kreslili jsme si obrázky výhledu a po cestě zpět stihli navštívit i “déčkovou kešku” a zachránili tak část duhy.
26.6.2014

Návštěva rodičů v práci – VŠCHT

Ve čtvrtek jsme se s předškoláky vydali na naši poslední exkurzi k rodičům do práce. Tentokrát jsme navštívili tatínka Vojty, který pracuje na Vysoké škole chemicko-technické. Přivítali nás páni v bílých oblecích, kteří nám ukázali spoustu zajímavých pokusů. Nejvíce se nám líbilo občerstvení, kdy jsme pili čaj z odměrných válců a psali neviditelným inkoustem.
25.6.2014

Odpoledne s maminkami a tatínky

Na konec školního roku jsme k nám do Bambína pozvali maminky a tatínky. Taťkové s námi prožili sportovní odpoledne plné zábavných disciplín a na mamky zase čekalo několik stanovišť, kde si mohly s dětmi vyrobit tulipánová přáníčka, keramický hrneček nebo si vyzkoušet linorit. Nechybělo ani sladké občerstvení, které na statečné účastníky čekalo na terásce.
19.6.2014

Exkurze na letiště

Ve čtvrtek nás čekala exkurze na letiště, na kterou jsme se všichni moc těšili. Na terminále 3 nás přivítal milý pán, který nám vysvětlil, jak letiště funguje. Poté jsme se skrz bezpečností detektory kovů vydali do prostor letiště a nastoupili do speciálního autobusu, který nás pak provezl po celém letišti. Viděli jsme letadla opravdu zblízka a všem se to moc líbilo.
6.6.2014

Námořnická zahradní slavnost

Odpoledne před Dnem dětí jsme měli v Bambínu velikou zahradní slavnost v námořnickém stylu. Však už se to tu od rána hemžilo námořníky, plavčíky i kapitány v pruhovaném tričku. A co teprve odpoledne, když dorazili tatínkové, maminky, babičky, dědečkové, sourozenci… Celá slavnost začala vystoupením našich předškoláků, kteří si pro nás s tanečnicí Nikolkou připravili break dance. Moc se jim to povedlo a každý dostal na památku krásnou Bambíní ročenku plnou fotek. Ale i na Bambíno se chystalo překvapení: rodiče měli pro bambíní učitele kytičky, dort ve tvaru Bambíňáka a hlavně nádherný obří obraz s hlavičkami všech předškoláků. Měli jsme všichni velikou radost! A pak už mohla začít „plavba“ po zahrádce, terásce i uvnitř školky, kde na děti s rodiči čekalo šest disciplín představujících kroužky, které děti přes rok ve školce navštěvovaly. Každý účastník se svou lodičkou zakotvil v jídelně na vaření u Lenky, v tělocvičně s Mustaphou zdolával překážkovou dráhu, spolu s Martinou tvořil z hlíny a vybarvoval notičky u Verunky. Na zahradě na statečné plavce číhal strašný mořský pavouk se svou sítí, kterou museli prolézt a nedotknout se žádného vlákna. A na terásce se rodiče na chvilku proměnili ve figurky se zavázanýma očima a děti je musely správně navigovat po herní ploše mezi truhlíky. Uf, všichni to zvládli a nikdo se nám z terasy nezřítil :-) Pak už si všichni námořníci dopluli pro zasloužený diplom a posilnili se dobrotami, které nám nachystala Bionea a šikovní bambíňáčtí kuchaříčci. Slavnost se moc vydařila! Tak zase za rok!
2.6.2014

Návštěva u hasičů

Celý týden jsme si povídali o povoláních a o lidech, kteří nám pomáhají, a tak byl nejvyšší čas podívat se do hasičské zbrojnice. Když jsme dorazili na místo, ujal se nás moc prima pan hasič a zavedl nás do veliké garáže plné hasičských a záchranářských vozů. Nevěděli jsme, na co se dívat dřív – jestli na smotané hadice, na tyče, po nichž hasiči sjíždějí dolů, nebo na ten úžasný hasičský oblek… Ale ten největší zážitek nás teprve čekal – viděli jsme opravdický hasičský výjezd: najednou zahoukal alarm, my jsme museli rychle na stranu, hasiči naskočili do auta, hned za nimi vyrazila záchranka a než bychom napočítali pomalu do deseti, byli pryč. Panečku, to byla rychlost! Nakonec jsme si ještě všichni vyzkoušeli, jak se sedí v hasičském autě, a vyfotili se v hasičské helmě. Byla to paráda!
12.5.2014

Škola v přírodě

Zrovna nastala doba, kdy se na tři dny rozloučíme s naší školkou, maminkami a tatínky a vydáme se na školku v přírodě, která se tentokrát nese v duchu: S Robátkem lesem se nesem. Cestou jsme si prohlíželi spoustu fotografií lesních zvířátek, dozvěděli jsme se vše o hajném Robátkovi a recitovali novou báseň Hajný v lese. Když jsme přijeli, uklidili jsme si kufry a tašky do pokojíčků a prozkoumali okolí, které je tady přímo nádherné! Po dlouhé cestě nám pěkně vyhládlo, takže jsme si dali vydatný oběd a trochu si potom odpočinuli, než jsme se pustili do dalšího dobrodružství. Zaházeli jsme si s míčem, poslechli pohádku a zaběhali si. Potom jsme se vydali do lesa a zahráli si hru, při které jsme poznávali předměty, které do lesa patří a které ne. Po večeři na nás čekalo milé překvapení, pohledy od rodičů! Druhý den jsme začali rozcvičkou na louce. Při snídani jsme dostali dopis, kde nás hajný Robátko žádal o pomoc! Ztratil se mu kamarád jelen Větrník a nevěděl, kde ho hledat. Pochopitelně jsme mu velmi ochotně pomohli a vydali se ho hledat. Sledovali jsme stopy zvířat, pozorovali kytičky a stromy, které by nám také mohli pomoct najít správnou cestu k Větrníkovi. V hledání nám také pomohla slíbená odměna, pokud Větrníka najdeme jako první! Vše dobře dopadlo, Větrníka jsme našli, a už jsme se začali těšit na večeři, při které jsme si na ohýnku ogrilovali párečky! Pak jsme si přečetli další pohledy od maminek a tatínků a večer zakončili pořádnou diskotékou. Po snídani jsme vyrazili na krásnou procházku lesem. Věnovali jsme zvláštní pozornost zvířátkům, které jsme viděli po cestě, jejich jménům a zvukům, které vydávají. Měli jsme to štěstí, že nám počasí přálo a poslední svačinku jsme si užili venku na trávě. Po obědě jsme si odpočinuli a začali se připravovat na cestu domů. Byli jsme smutní, že už nám končí dobrodružství na farmě, ale taky jsme se už moc těšili na maminku a tatínka. Už teď se moc těšíme na další školku v přírodě.
2.5.2014

Výlet do sběrného dvora

Dnes jsme se vydali na krátký výlet do místního sběrného dvora. Věděli jsme, že plasty patří do žlutého kontejneru, papír do modrého, sklo do bílého nebo zeleného – podle toho, jestli je čiré nebo barevné, a obaly od mléka do černého nebo oranžového, ale brzy jsme zjistili překvapivé věci! Hned jak jsme dorazili, tak jsme zjistili, že existuje mnoho dalších věcí, které můžeme recyklovat. Pěkně jsme poslouchali našeho pana průvodce, který nás naučil, že i televize, pneumatiky, baterie a dokonce i staré pohovky mohou posloužit k výrobě něčeho jiného. Po návratu do školky jsme si zahráli recyklační hru. Po hmatu jsme poznávali různé materiály a určovali, zda jde o plast, papír, sklo, nebo karton a třídili jsme je do správných kontejnerů. Na konci dne jsme vyráběli naše vlastní obrázky z proužků starého papíru. Těšíme se na další dobrodružství.
21.3.2014

Morana

Dnes jsme vyrazili na výlet do Divoké Šárky. Rozloučit se se zimou a konečně přivítat jaro! Počasí nemohlo být lepší. Blankytně modrá obloha a teplé sluníčko nás doprovázeli celou cestu. Tohle počasí je nádherné. Bylo skutečně poznat, že je první jarní den.Vzali jsme dvě Morany (jako symbol zimy), u potoka jsme je rozebrali, byly vyrobeny ze sena, a po kouskách hodili do vody. Jak Morana odplouvala po vodě pryč, mohli jsme se opravdu rozloučit se zimou a přivítat nové roční období – jaro! Hurá! Poté, co jsme dokončili tento starý český rituál, jsme si sedli do trávy a užívali si teplé sluneční paprsky. Jedli jsme svačinu a povídali si s kamarády. Trochu jsme se ještě porozhlédli po okolí a pak se vydali zpět do školky, abychom mohli vyprávět a našich dnešních zážitcích. Zažili jsme krásné dopoledne! Sbohem zimo!
6.3.2014

Karneval

Dneska jsme měli karneval. Do školky jsme přišli ještě v normálním oblečení, ale s pomocí našich maminek a tatínků jsme se v šatně rychle změnili v naše oblíbené postavy. Při dopolední svačině jsme ochutnali skvělé koláče, které jsme si včera sami upekli. Ty nám dodaly energii, kterou jsme potřebovali na party, která nás ještě čekala! Mňam! Sešli jsme se v mnoha krásných kostýmech, jako například Spidermen , Mickey a Minnie , Lego panáček, Harry Potter , hokejista, překrásný motýl a taky mnoho nádherných princezen . Zazpívali jsme si a zatancovali na naše oblíbené písničky. Při ranním povídání každý z nás řekl, za koho je převlečený a popsal kostým, který měl na sobě. Bylo vidět, že nejvíce z nás přišlo ve fialové a růžové barvě. Ještě, než jsme šli ven, jsme si znovu zatancovali a zazpívali. Pak nás čekala zábava a hry s kamarády na zahradě. Dneska to byl zase skvělý den a těšíme se na další dobrodružství.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.