Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>
21.3.2014

Morana

Dnes jsme vyrazili na výlet do Divoké Šárky. Rozloučit se se zimou a konečně přivítat jaro! Počasí nemohlo být lepší. Blankytně modrá obloha a teplé sluníčko nás doprovázeli celou cestu. Tohle počasí je nádherné. Bylo skutečně poznat, že je první jarní den.Vzali jsme dvě Morany (jako symbol zimy), u potoka jsme je rozebrali, byly vyrobeny ze sena, a po kouskách hodili do vody. Jak Morana odplouvala po vodě pryč, mohli jsme se opravdu rozloučit se zimou a přivítat nové roční období – jaro! Hurá! Poté, co jsme dokončili tento starý český rituál, jsme si sedli do trávy a užívali si teplé sluneční paprsky. Jedli jsme svačinu a povídali si s kamarády. Trochu jsme se ještě porozhlédli po okolí a pak se vydali zpět do školky, abychom mohli vyprávět a našich dnešních zážitcích. Zažili jsme krásné dopoledne! Sbohem zimo!
6.3.2014

Karneval

Dneska jsme měli karneval. Do školky jsme přišli ještě v normálním oblečení, ale s pomocí našich maminek a tatínků jsme se v šatně rychle změnili v naše oblíbené postavy. Při dopolední svačině jsme ochutnali skvělé koláče, které jsme si včera sami upekli. Ty nám dodaly energii, kterou jsme potřebovali na party, která nás ještě čekala! Mňam! Sešli jsme se v mnoha krásných kostýmech, jako například Spidermen , Mickey a Minnie , Lego panáček, Harry Potter , hokejista, překrásný motýl a taky mnoho nádherných princezen . Zazpívali jsme si a zatancovali na naše oblíbené písničky. Při ranním povídání každý z nás řekl, za koho je převlečený a popsal kostým, který měl na sobě. Bylo vidět, že nejvíce z nás přišlo ve fialové a růžové barvě. Ještě, než jsme šli ven, jsme si znovu zatancovali a zazpívali. Pak nás čekala zábava a hry s kamarády na zahradě. Dneska to byl zase skvělý den a těšíme se na další dobrodružství.
3.3.2014

Husí divadlo v Bambínu

Tak jsme zas jednou měli v Bambínu prima divadlo – a ne ledajaké – husí! Tatínka housera, co uměl hrát na opravdickou trumpetu, maminku husu, co hrála na tahací harmoniku a čtyři husí dětičky. Hlavně malého housera Káju! Ten nikdy nenechal maminku s tatínkem domluvit, starostliví rodiče mu museli pořád zpívat husí písničky: Když jsem husy pásala, Hajhó husy ze pšenice, Plavala husička po Dunaji… A ono mu to pořád nestačilo! Až ho nakonec maminka husa musela vystrašit orlem. Kája opravdu zmlknul, ani nedutal, ale co to? Kam se zas poděl táta? Společně jsme vymýšleli, co se mu asi mohlo stát, jak ho zachráníme a co k tomu budeme potřebovat. Když jsme byli v nejlepším a maminka husa už byla ověšena všelijakými záchrannými předměty – pilou, lanem, hrabičkami, deštníkem, kojeneckou lahvičkou… vrátil se taťka houser jakoby nic, že prý byl na návštěvě. Ještě že své ženě přinesl krásný dárek. Tak to všechno dobře dopadlo a nám se pohádka tak líbila, že jsme ani nechtěli husičky od nás pustit!
24.2.2014

Výlet na Petřín

Sluníčko svítilo málem jako na jaře a vylákalo nás na výlet na Petřín. Tramvají jsme dorazili na Újezd. To se ví, že jsme nejdřív museli vyzkoušet lanovku. Užili jsme si krásný výhled na Hrad a na celou Prahu. Vystoupili jsme na Nebozízku a tam na nás čekalo překvapení: první jarní sněženky! Posilnili jsme se, napili a potom doslova seběhli petřínský kopec až dolů k hřišťátku. Tam jsme se protáhli na průlezkách, pohráli v domečcích a pohoupali na houpačkách. Příště si troufneme určitě až na vrchol Petřína!
11.2.2014

Výlet do olympijského parku na Letné

Dnes jsme šli na skvělý výlet do olympijského parku na Letné a dokonce nám k tomu krásně svítilo sluníčko. Mile nás překvapilo, že jsme v parku potkali postavičky z našeho oblíbeného časopisu a filmu - Čtyřlístek! Bobík, Pinďa , Fifinka a Myšpulín pro nás měli připravené 4 speciální úkoly. S Bobíkem jsme zvedali obrovskou činku, s Myšpulínem jsme chytali ryby, s Fifinkou jsme malovali obrázky a s Myšpulínem jsme dokonce běželi překážkovou dráhu. Po každém úkolu jsme dostali zvláštní razítko, a když jsme splnili všechny čtyři úkoly, dostali jsme jako odměnu časopis Čtyřlístek! Ale to ještě nebylo všechno! V dětském stanu pro nás byly přichystané různé stolní hry a dokonce jsme si na speciálním stroji mohli zahrát na lyžaře, což byla velká legrace! Cestou parkem jsme narazili na krásné místo na mostě, ze kterého jsme mohli sledovat oblíbené olympijské disciplíny, jako je například bruslení, běžkování, biatlon, sjezdového lyžování a snowboarding. Bylo to skoro stejné, jako kdybychom byli opravdu v Soči! Po pózování na stupních vítězů, kde jsme si udělali pár fotek, jsme se vydali na cestu zpět do školky na zaslouženou svačinu. Po absolvování všech těch disciplín nám skutečně vyhládlo! Opravdu jsme si to s kamarády skvěle užili!
31.1.2014

Cesta světem: Mongolsko

V úterý k nám přišly paní z organizace ADRA, aby nám vyprávěly o Mongolsku. Nejprve jsme se vzájemně představili a zamysleli se, jaký dopravní prostředek by byl na cestu do Mongolska nejlepší. Po dlouhém přemýšlení jsme zvolili vlak. Staly se z nás vagónky a už se jelo! V pořádku jsme projeli pasovou kontrolou a než jsme se nadáli, byli jsme v Mongolsku. Seznámili jsme se s tamější přírodou i městy, prohlédli si obrázky mongolských klášterů a typických venkovských obydlí - jurt. Zahráli jsme si na zvířátka, která tam žijí, a hádali jsme jména rostlin, která tam rostou. Pak jsme se zkusili „po mongolsku“ pozdravit: „Sajnu!“ Jsme moc rádi, že jsme se mohli alespoň v duchu podívat do takové dálky!
27.1.2014

Výlet do Hvězdy

Tento týden nám napadl sníh, a tak jsme se vypravili do Hvězdy užít si bílou nadílku. Nezapomněli jsme ani na zvířátka a ptáčky a vzali s sebou chlebíky a zobání. Cestou nám chumelilo - připadali jsme si jako výprava na severní pól! Ale na severním pólu rozhodně není tak prima hřišťátko! Bezvadně jsme se vyřádili na houpačkách, klouzačkách i ve sněhu. Než jsme se vydali zpátky, nasypali jsme ptáčkům zrní do krmítka a pod stromem nechali jídlo zvířátkům. Sami jsme taky něco slupli a už jsme ujížděli tramvají ke školce. To byste nevěřili, jak jsme dnes po obídku krásně spinkali!
7.1.2014

Svatý Václav

Jen co začal nový rok, přijelo za námi do Bambína divadýlko. Tentokrát bylo o našem patronovi a rytíři svatém Václavovi. Dozvěděli jsme se mnoho o jeho životě, poslechli jsme si hudbu, jaká tehdy zněla, prohlédli si opravdovou přilbici a meč. Nakonec jsme za svatým Václavem poslali „svatováclavskou modlitbu“ a hlavně: všichni jsme byli pasováni na rytíře a rytířky českého království!
9.12.2013

Peklo ve školce

Na svátek svatého Mikuláše byste naše Bambíno nepoznali. Místo dětí, učitelek a učitelů tu pobíhali samí čertíci a čertice. Jen tu a tam se mihnul bílý andělíček, ale to jen proto, abychom se tolik nebáli! Některé masky byly totiž opravdu strašidelné - chlupaté kožichy, dlouhé ocasy, špičaté rohy, a to ještě některé svítily! Čerti, jak známo, jsou pořád hladoví, a tak jsme si hned při ranním povídání uvařili čertovskou flekovou polévku ze samých hříchů. Důkladně jsme ji zamíchali, a to byla, panečku, bašta. Pak jsme už měli plno energie na pořádnou pekelnou diskotéku. Pěkně jsme to v tělocvičně rozjeli, to jistě ani v opravdovém pekle nemají takovou legraci a rámus! Po té pekelné výhni jsme se pak museli jít ochladit na zahrádku, kam nám zatím Mikuláš poslal první snížek.
5.12.2013

Výlet pro Barborky

4. prosince mají svátek všechny Barborky a to je ten nejlepší čas utrhnout si do vázičky „barborku“ - větvičku třešně nebo zlatého deště. Skupinka statečných hledačů se vypravila ze školky hned po svačince. Venku už bylo předvánočně mrazivo, na trávě i na keřích ležela jinovatka. Moc se nám líbila - vypadala jako krásná krajka. Abychom si zahřáli, dali jsme si na blízkém hřišti dvě kolečka a pořádnou rozcvičku s Magdičkou. Jen s těmi barborkami jsme měli trochu potíž… Kde jen najít ten správný keř nebo strom? Raději jsme se na to posilnili v nedaleké pekárně. Také jsme koupili bonboniéru pro naši školkovou Barborku z kanceláře. Na zpáteční cestě se nám konečně poštěstilo utrhnout pár snítek z třešně a pro všechny případy jsme to pojistili ještě několika barborkami z naší zahrádky :)
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.