Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
9.2.2015

Výlet do planetária

Dnes se všichni předškoláčci vypravili do planetária ve Stromovce. Planetárium se nám zalíbilo na první pohled – všude samé tajemné přístroje, interaktivní obrazovky, planety nad hlavou a to všechno zalité tajemným modrým světlem… To jsme si ale museli nechat na potom, protože každou chvilku začínalo představení O rozpůlené hvězdě, na které jsme byli moc zvědaví. Příběh, promítaný na kulatý strop, byl moc hezký; dozvěděli jsme se toho spoustu o hvězdě, které se večer říká Večernice a ráno Jitřenka. Na modrých sedadlech se tak krásně sedělo, že jeden kamarád dokonce část příběhu zaspal J Když představení skončilo, běželi jsme dolů do haly prohlédnout si tu spoustu zajímavých věcí – všichni jsme si vyzkoušeli, jak mizí hopík v černé díře; jak ustupuje a přibývá měsíc; která planeta je nejtěžší, jak vypadá sextant a mnoho dalšího… Posilnili jsme se na zpáteční cestu a pak už byl čas k odchodu; škoda, že venku nebyla tma a nemohli jsme hned začít hledat naši Večernici! 
13.1.2015

Výlet za pražskými památkami

Tento týden si povídáme o městě, hlavně o Praze, a tak jsme si udělali krásnou procházku centrem. Z Malostranského náměstí jsme se dostali na sluncem zalitý Karlův most, kde bylo spousta zajímavého k vidění – Bruncvík střežící most, Turek s šavlí, plastika Jana Nepomuckého, jak plyne po Vltavě, a také spousta skřehotajících racků. Pokračovali jsme Mosteckou ulicí na Staroměstské náměstí. Přišli jsme akorát na odbíjení Orloje. Ale ještě víc nás zaujal pan bublinář, který vyfukoval bubliny obřích velikostí a prima jazzová kapela. Pak už byl čas k návratu. Škoda, zase se do Prahy brzy vypravíme.
6.1.2015

Zápis nanečisto

Dnes jsme si my, předškoláci, připomněli, co nás čeká a nemine při zápisech do škol. Každý z nás si vytáhl jednu otázku (buď z matematické, prostorové, jazykové a jiné výchovy). Někteří z nás měli to „štěstí“, že si vybrali zrovna tu otázku, ve které si sami ještě nejsme úplně jisti. Aspoň víme, kde a v čem se máme (ještě než to vypukne naostro ) zlepšit. Nakonec jsme to všichni statečně zvládli, pogratulovali si a poplácali se po zádech !
15.12.2014

Zdobení stromečku

Vánoce jsou za dveřmi a tak byl nejvyšší čas, abychom si v Bambínu ozdobili stromek. Vašek nám hned ráno přivezl ten nejkrásnější a největší stromek – až ke stropu. Na takový je potřeba spoustu ozdob a řetězů! Proto jsme si každý ráno vyrobili svou ozdobu a pak ji slavnostně zavěsili na stromeček. Přitom jsme řekli svá vánoční přání. Už za týden uvidíme, jestli se nám splní Veselé Vánoce!
1.12.2014

Výlet na kešky

Dnes jsme vyrazili na dobrodružnou výpravu za tajemnou keškou. Stoupali jsme Ořechovkou výš a výš, až se před námi otevřel nádherný výhled na Břevnov. A tam, na samém vrcholu kopce byla tyč s vodovodním značením. Ale kde je ta keška? Naše zkušená „průvodkyně“ Martina si s tím hravě poradila. Stačilo stisknout jedno písmeno na značení a z tyče nahoře vyjel tlustý klíč. Pak už to chtělo jen silného chlapa, který by klíčem otevřel kanál pod tyčí – a tam jsme objevili krabičku s keškou! Byli jsme pyšní, jak jsme si s tím poradili!
13.11.2014

Exkurze ve sběrném dvoře

Dnes nám ve sběrném dvoře hodný pán ukázal a vysvětlil, jak zde vše funguje. Dívali jsme se, jak se třídí odpadky do různých kontejnerů a jak se recykluje papír. Po jednom jsme se podívali zblízka, jak je papír stlačován. Moc se nám to líbilo.
6.11.2014

Nové hřiště

Naše školka je zase o něco krásnější, protože máme nové hřiště! Je barevné, můžeme na něm lézt přes kopečky, klouzat se, houpat i závodit. Navíc se na něm můžeme učit tvary, čísla a písmena! Tráva je díky umělému zavlažování zase zelená a naše kozičky teď na nás mají o moc hezčí výhled. A co je nejlepší – když náhodou upadneme, vůbec to nebolí!
20.10.2014

Junioři za seniory

Na návštěvu domova seniorů jsme se všichni moc těšili. Byli jsme tam o trochu dříve, tak jsme si na babičky a dědečky počkali. Krásně jsme se seřadili, představili se a zazpívali písničky. Po písničkách jsme jim předali dárečky, které jsme připravili a pak jsme si společně popovídali.
13.10.2014

Divadélko pro jesličky

Dnes nás navštívilo divadélko, které nám zahrálo pohádku pro naše nejmenší. Společně s malým slůnětem jsme se vypravili do Afriky, abychom mu pomohli najít jeho dlouhý chobot. Na své dobrodružné cestě jsme potkali mnoho zvířátek, od žirafy, pštrosa, opice až po hada, hrocha a krokodýla. Výpravu jsme zvládli a úspěšně jsme pomohli slůňátku najít jeho chobot!
29.9.2014

Školka v přírodě

Po půl roce jsme opět vyrazili. Tentokrát se k nám připojili i trpaslíci.  Dozvěděli jsme se, že v lesním království převzalo moc černé zlo a že zaklelo vílu Stříbřenku. Proto jsme musely my, odvážné, hodné a poslušné děti, posbírat zelené lístečky a připevnit je na starý zakletý strom, ve který se proměnila víla Stříbřenka. Poté jsme všichni museli splnit řadu úkolů, abychom našli kouzelné žaludy, které po zasazení vílu Stříbřenku osvobodí. Samozřejmě se nám to povedlo a vílu jsme zachránili! Mimo záchranou výpravu jsme stihli opéct buřtíky, prohlédnout si farmu, kde jsme viděli kočičky, ovečky a slepice, a také si vyrobit lampiónek. Nezapomněli jsme ani poslat domů dopis a uspořádat si diskotéku. Všechno bylo moc fajn a už se zase těšíme na jarní školku v přírodě!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.