Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
2.4.2015

Lov velikonočního vajíčka

Dnes k nám do Bambína dorazil velikonoční zajíček! Zachumlali jsme se do oblečení a vydali se hledat náš barevný poklad :-) Ale nejdříve nám zadal velikonoční zajíček šest úkolů, které jsme museli splnit! Zpívali jsme písničky, vydávali zvířecí zvuky a skotačili jako zajíčci po celé zahradě než jsme náš poklad našli! Byl plný čokoládových vajíček! Mňam! :-)
26.3.2015

Výlet do divadla

Ve čtvrtek jsme se vypravili do loutkového divadla Spejbla a Hurvínka na představení „Hurvínek mezi osly“. Představení bylo velmi povedené a moc se nám líbilo. O přestávce jsme se podívali na místní sbírku loutek. Měli jich tu opravdu mnoho.
9.3.2015

Junioři za seniory

V pondělí jsme byli navštívit naše babičky a dědečky v Domově seniorů. Když jsme přišli, přivítala nás milá paní a babičky a dědečkové už na nás čekali. Všechny jsme je pozdravili a začali zpěvem anglických písniček. Poté jsme zpívali i české písničky, které se publiku mnohem víc líbily J Byl to velice krásný den a naučili jsme se, jak udělat radost starým lidem J
18.2.2015

Masopust v Bambínu

Už od pondělí jsme se připravovali na náš školkový Masopust: napekli jsme koláče, vyzdobili školku a naučili se masopustní písničky: „Jemine, Domine“, „Masopust držíme“ a „Už je to uděláno“. Jako každý rok, i letos přišlo spoustu zajímavých masek – dvě myšky Minnie i s Mickymousem, indiáni, piráti, kočičky a pejskové, tanečnice; také jsme tu měli Šeherezádu, Francouzku, šedivého myšáčka, včelku a vosu, cestovatelku, kovboje, kostru a samozřejmě spoustu princezen a dalších krásných masek. Nejprve jsme si udělali slavnostní defilé masek a hádali jsme, za co kdo jde. Potom jsme si zatancovali kolové tance, hadí tanec a medvědí tanec a když už jsme byli celí udýchaní posilnili jsme se koláči a perníčky, které nám přinesla včelička Ema. Také jsme zdobili masopustní vepříky a poslepu přilepovali ocásek velkému prasátku. Byla to veliká legrace. Nakonec přišla paní fotografka a udělala nám spoustu krásných fotek. Těšte se!
9.2.2015

Výlet do planetária

Dnes se všichni předškoláčci vypravili do planetária ve Stromovce. Planetárium se nám zalíbilo na první pohled – všude samé tajemné přístroje, interaktivní obrazovky, planety nad hlavou a to všechno zalité tajemným modrým světlem… To jsme si ale museli nechat na potom, protože každou chvilku začínalo představení O rozpůlené hvězdě, na které jsme byli moc zvědaví. Příběh, promítaný na kulatý strop, byl moc hezký; dozvěděli jsme se toho spoustu o hvězdě, které se večer říká Večernice a ráno Jitřenka. Na modrých sedadlech se tak krásně sedělo, že jeden kamarád dokonce část příběhu zaspal J Když představení skončilo, běželi jsme dolů do haly prohlédnout si tu spoustu zajímavých věcí – všichni jsme si vyzkoušeli, jak mizí hopík v černé díře; jak ustupuje a přibývá měsíc; která planeta je nejtěžší, jak vypadá sextant a mnoho dalšího… Posilnili jsme se na zpáteční cestu a pak už byl čas k odchodu; škoda, že venku nebyla tma a nemohli jsme hned začít hledat naši Večernici! 
13.1.2015

Výlet za pražskými památkami

Tento týden si povídáme o městě, hlavně o Praze, a tak jsme si udělali krásnou procházku centrem. Z Malostranského náměstí jsme se dostali na sluncem zalitý Karlův most, kde bylo spousta zajímavého k vidění – Bruncvík střežící most, Turek s šavlí, plastika Jana Nepomuckého, jak plyne po Vltavě, a také spousta skřehotajících racků. Pokračovali jsme Mosteckou ulicí na Staroměstské náměstí. Přišli jsme akorát na odbíjení Orloje. Ale ještě víc nás zaujal pan bublinář, který vyfukoval bubliny obřích velikostí a prima jazzová kapela. Pak už byl čas k návratu. Škoda, zase se do Prahy brzy vypravíme.
6.1.2015

Zápis nanečisto

Dnes jsme si my, předškoláci, připomněli, co nás čeká a nemine při zápisech do škol. Každý z nás si vytáhl jednu otázku (buď z matematické, prostorové, jazykové a jiné výchovy). Někteří z nás měli to „štěstí“, že si vybrali zrovna tu otázku, ve které si sami ještě nejsme úplně jisti. Aspoň víme, kde a v čem se máme (ještě než to vypukne naostro ) zlepšit. Nakonec jsme to všichni statečně zvládli, pogratulovali si a poplácali se po zádech !
15.12.2014

Zdobení stromečku

Vánoce jsou za dveřmi a tak byl nejvyšší čas, abychom si v Bambínu ozdobili stromek. Vašek nám hned ráno přivezl ten nejkrásnější a největší stromek – až ke stropu. Na takový je potřeba spoustu ozdob a řetězů! Proto jsme si každý ráno vyrobili svou ozdobu a pak ji slavnostně zavěsili na stromeček. Přitom jsme řekli svá vánoční přání. Už za týden uvidíme, jestli se nám splní Veselé Vánoce!
1.12.2014

Výlet na kešky

Dnes jsme vyrazili na dobrodružnou výpravu za tajemnou keškou. Stoupali jsme Ořechovkou výš a výš, až se před námi otevřel nádherný výhled na Břevnov. A tam, na samém vrcholu kopce byla tyč s vodovodním značením. Ale kde je ta keška? Naše zkušená „průvodkyně“ Martina si s tím hravě poradila. Stačilo stisknout jedno písmeno na značení a z tyče nahoře vyjel tlustý klíč. Pak už to chtělo jen silného chlapa, který by klíčem otevřel kanál pod tyčí – a tam jsme objevili krabičku s keškou! Byli jsme pyšní, jak jsme si s tím poradili!
13.11.2014

Exkurze ve sběrném dvoře

Dnes nám ve sběrném dvoře hodný pán ukázal a vysvětlil, jak zde vše funguje. Dívali jsme se, jak se třídí odpadky do různých kontejnerů a jak se recykluje papír. Po jednom jsme se podívali zblízka, jak je papír stlačován. Moc se nám to líbilo.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.