Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>
18.5.2015

Školka v přírodě

Konečně jsme se dočkali! Jarní školka v přírodě a tentokrát s indiány… Takže hned po příjezdu jsme se i my proměnili v indiány s indiánskými čelenkami a indiánským pokřikem. Druhý den jsme se vydali na dobrodružnou výpravu za unesenou indiánkou Velkou hlavou. Museli jsme splnit spoustu úkolů a ujít pořádný kus cesty, než jsme ji konečně našli přivázanou k mučednickému kůlu! Dorazili jsme na poslední chvíli. Za odměnu jsme si u indiánského ohně opekli výborné klobásky a večer si užili báječnou indiánskou diskotéku i s divadélkem. Domů jsme si odvezli plno zážitků a tašky plné výrobků.
30.4.2015

Májová veselice

Ani jsme se nenadáli a jaro se nám překulilo do měsíce května. Uvítali jsme ho výtečnými koláči, veselými písničkami a také májkou, kterou jsme si vytvořili na naší zahrádce. Nejprve jsme se vypravili do parku k vrbě a z proutků spletli veliký věnec. Do něho jsme vetkli spoustu kvítků, které rostly všude okolo. Na zahrádce jsme ho dozdobili mašlemi a zavěsili doprostřed zahrady. Společně jsme si zazpívali a pochutnali na našich koláčích. To je prima, že je ta zima pryč!
2.4.2015

Lov velikonočního vajíčka

Dnes k nám do Bambína dorazil velikonoční zajíček! Zachumlali jsme se do oblečení a vydali se hledat náš barevný poklad :-) Ale nejdříve nám zadal velikonoční zajíček šest úkolů, které jsme museli splnit! Zpívali jsme písničky, vydávali zvířecí zvuky a skotačili jako zajíčci po celé zahradě než jsme náš poklad našli! Byl plný čokoládových vajíček! Mňam! :-)
26.3.2015

Výlet do divadla

Ve čtvrtek jsme se vypravili do loutkového divadla Spejbla a Hurvínka na představení „Hurvínek mezi osly“. Představení bylo velmi povedené a moc se nám líbilo. O přestávce jsme se podívali na místní sbírku loutek. Měli jich tu opravdu mnoho.
9.3.2015

Junioři za seniory

V pondělí jsme byli navštívit naše babičky a dědečky v Domově seniorů. Když jsme přišli, přivítala nás milá paní a babičky a dědečkové už na nás čekali. Všechny jsme je pozdravili a začali zpěvem anglických písniček. Poté jsme zpívali i české písničky, které se publiku mnohem víc líbily J Byl to velice krásný den a naučili jsme se, jak udělat radost starým lidem J
18.2.2015

Masopust v Bambínu

Už od pondělí jsme se připravovali na náš školkový Masopust: napekli jsme koláče, vyzdobili školku a naučili se masopustní písničky: „Jemine, Domine“, „Masopust držíme“ a „Už je to uděláno“. Jako každý rok, i letos přišlo spoustu zajímavých masek – dvě myšky Minnie i s Mickymousem, indiáni, piráti, kočičky a pejskové, tanečnice; také jsme tu měli Šeherezádu, Francouzku, šedivého myšáčka, včelku a vosu, cestovatelku, kovboje, kostru a samozřejmě spoustu princezen a dalších krásných masek. Nejprve jsme si udělali slavnostní defilé masek a hádali jsme, za co kdo jde. Potom jsme si zatancovali kolové tance, hadí tanec a medvědí tanec a když už jsme byli celí udýchaní posilnili jsme se koláči a perníčky, které nám přinesla včelička Ema. Také jsme zdobili masopustní vepříky a poslepu přilepovali ocásek velkému prasátku. Byla to veliká legrace. Nakonec přišla paní fotografka a udělala nám spoustu krásných fotek. Těšte se!
9.2.2015

Výlet do planetária

Dnes se všichni předškoláčci vypravili do planetária ve Stromovce. Planetárium se nám zalíbilo na první pohled – všude samé tajemné přístroje, interaktivní obrazovky, planety nad hlavou a to všechno zalité tajemným modrým světlem… To jsme si ale museli nechat na potom, protože každou chvilku začínalo představení O rozpůlené hvězdě, na které jsme byli moc zvědaví. Příběh, promítaný na kulatý strop, byl moc hezký; dozvěděli jsme se toho spoustu o hvězdě, které se večer říká Večernice a ráno Jitřenka. Na modrých sedadlech se tak krásně sedělo, že jeden kamarád dokonce část příběhu zaspal J Když představení skončilo, běželi jsme dolů do haly prohlédnout si tu spoustu zajímavých věcí – všichni jsme si vyzkoušeli, jak mizí hopík v černé díře; jak ustupuje a přibývá měsíc; která planeta je nejtěžší, jak vypadá sextant a mnoho dalšího… Posilnili jsme se na zpáteční cestu a pak už byl čas k odchodu; škoda, že venku nebyla tma a nemohli jsme hned začít hledat naši Večernici! 
13.1.2015

Výlet za pražskými památkami

Tento týden si povídáme o městě, hlavně o Praze, a tak jsme si udělali krásnou procházku centrem. Z Malostranského náměstí jsme se dostali na sluncem zalitý Karlův most, kde bylo spousta zajímavého k vidění – Bruncvík střežící most, Turek s šavlí, plastika Jana Nepomuckého, jak plyne po Vltavě, a také spousta skřehotajících racků. Pokračovali jsme Mosteckou ulicí na Staroměstské náměstí. Přišli jsme akorát na odbíjení Orloje. Ale ještě víc nás zaujal pan bublinář, který vyfukoval bubliny obřích velikostí a prima jazzová kapela. Pak už byl čas k návratu. Škoda, zase se do Prahy brzy vypravíme.
6.1.2015

Zápis nanečisto

Dnes jsme si my, předškoláci, připomněli, co nás čeká a nemine při zápisech do škol. Každý z nás si vytáhl jednu otázku (buď z matematické, prostorové, jazykové a jiné výchovy). Někteří z nás měli to „štěstí“, že si vybrali zrovna tu otázku, ve které si sami ještě nejsme úplně jisti. Aspoň víme, kde a v čem se máme (ještě než to vypukne naostro ) zlepšit. Nakonec jsme to všichni statečně zvládli, pogratulovali si a poplácali se po zádech !
15.12.2014

Zdobení stromečku

Vánoce jsou za dveřmi a tak byl nejvyšší čas, abychom si v Bambínu ozdobili stromek. Vašek nám hned ráno přivezl ten nejkrásnější a největší stromek – až ke stropu. Na takový je potřeba spoustu ozdob a řetězů! Proto jsme si každý ráno vyrobili svou ozdobu a pak ji slavnostně zavěsili na stromeček. Přitom jsme řekli svá vánoční přání. Už za týden uvidíme, jestli se nám splní Veselé Vánoce!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.