Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>
10.12.2015

Peklo v Bambínu

V pátek 4. prosince se Bambíno proměnilo v peklo :-). Již z rána k nám chodili samí Mikulášové, čerti a andělé. Místo paní učitelek na nás čekali také andělé nebo čerti. Po ranním povídání a cvičení jsme si uvařili pekelný guláš, do kterého jsme házeli naše hříchy. Když jsme si řekli, v čem bychom se mohli zlepšit, pro radost jsme si zazpívali mikulášské písničky a zopakovali si naučenou básničku “Už je zima“. Mikuláš nás za to odměnil velkou a zdravou nadílkou plnou ovoce a křupek. Na té jsme si moc pochutnali. Poté jsme si udělali mikulášskou diskotéku a řádili jsme jako čerti…
1.12.2015

Výlet pro barborky

Dnes ráno jsme se přivítali za zvuku vánočních a mikulášských písní. Naučili jsme se novou básničku “Už je zima, už je čas“. Nad obrázky jsme si povídali o vánočních tradicích - jaké to jsou a proč se dělají. Vyprávěli jsme si o tradici barborek a hned na to jsme se rozhodli, že se je pokusíme v okolí naší školky najít. Podnikli jsme velkou výpravu a byla úspěšná, jelikož jsme našli nejen barborky, ale objevili jsme i další poklady jako například šišky a jehličí. Ve školce jsme si barborky dali do vázy a nyní nám nezbývá nic jiného, než jen čekat, až vykvetou.
24.11.2015

Vánoční workshop

V úterý 24.11. jsme měli ve školce vánoční workshop před-předškoláčků, na kterém jsme si mohli s maminkami nebo tatínky ozdobit (a ochutnat :-)) perníčky, vyrobit vánoční ozdobu, vytvořit barevný vánoční stromeček nebo soba ze špachtliček. Také jsme měli přichystané občerstvení, které jsme sami pekli – dobrou buchtu a perník. Workshop se nám vydařil a strávili jsme příjemné odpoledne v Bambínu!
10.11.2015

Budulínek

V úterý 10.11. jsme měli my, předškoláci, velké podzimní představení! Konalo se v Písecké bráně a tématem byl letos Budulínek :-) Takže holky byly převlečené za lištičky a kluci jako Budulínci měli kravaty. Předvedli jsme maminkám a tatínkům všechno, co jsme si pilně nacvičili. Hráli jsme na flétny, tancovali break dance, předváděli a recitovali. Představení se nám povedlo a máme z něj krásné fotky!
29.10.2015

Dýňová slavnost

Ve čtvrtek 29.10.2015 jsme měli ve školce Dýňovou slavnost. Už ráno jsme přišli v maskách a že pohled to byl velkolepý! Měli jsme tu mnoho čarodějnic, kostlivců, dýní, ale i indiánů a princezen! Nejdříve jsme se pustili do vydlabávání dýní, což byla opravdu zábava, hlavně když jsme jim dělali strašidelné oči a pusu :-) Pak jsme přemýšleli, co z nich uvařit a vymysleli zmrzlinu :-) Na závěr jsme si uspořádali pěknou diskotéku, na které jsme si udělali přehlídku masek. Byl to ale pěkný Halloween!
15.10.2015

Malý záchranář

Dnes za námi přijeli páni záchranáři i s opravdickou sanitkou! Nejdříve jsme si ukázali, jak se pracuje s obvazem a obmotali jsme si celou hlavu, jako kdybychom měli bouli :-) Také jsme obmotávali ruce, zalepovali oko a dokonce jsme si vyzkoušeli co dělat, když někdo nedýchá, protože mu zaskočí třeba jahodový knedlík. Pak jsme se šli podívat do sanitky, kde jsme si otevřeli záchranářský kufřík a všechno jsme si vyzkoušeli, třeba balónek na dýchání, dlahu nebo rukavice. Moc se nám to líbilo a nakonec jsme dostali za odměnu panáčka záchranáře :-)
5.10.2015

Kudy cesta do pohádky

Dnes k nám dorazilo divadélko s moc pěkným představením „Kudy cesta do pohádky“. Bylo plné zvířátek, písniček a poučení. Hlavně se nám líbilo, že jsme se mohli přidat i se svým umem. Zpívali jsme, tančili, dupali a vytleskávali rytmus. Moc jsme si to užili :-).
7.9.2015

Výlet do Muzea hraček

Celý tento týden se budeme věnovat našim oblíbeným hračkám a mazlíčkům, tak jsme hned zkraje týdne vyrazili do Muzea hraček na Pražském hradě. Statečně jsme zdolali velké zámecké schody i točité schodiště vedoucí do muzea. A stálo to za to: čekala tam na nás spousta starodávných panenek, medvídků, vláčků, autíček, kuchyněk… Moc se nám líbily pohyblivé exponáty, kde se pral medvídek v pračce, dva medvědi se houpali na houpačce, blikala výhybka… Největší zážitek nás ale čekal na zpáteční cestě: na schody mezitím dorazil kytarista – tak jsme chvíli poslouchali, taneční skupina, která nás přibrala k tanci, ale hlavně strašidelný kouzelník se špičatou čepicí a pláštěm s hvězdami – a toho jsme se moc polekali! Ještě že se nakonec ukázalo, že je hodný a dokonce nám půjčil kouzelnou hůlku! Tak zase za rok!
19.6.2015

Maminkovské odpoledne

Dne 19.6.2015 proběhlo Maminkovské odpoledne, které bylo věnováno výrobě malého dárku pro tatínky ke Dni otců. Samozřejmě nechybělo všemi oblíbené zdobení sušenek a další výtvarně kreativní práce, které měly orientální nádech. Výroba čínského draka, vějíře a rámečku na fotografii či obrázek s čínskými znaky a motivy. Nejenom, že jsme dělali překvapení pro tatínky, ale maminky předškoláků připravily překvapení i pro nás. Dostali jsme krásnou koláž Bambíní školky a všech předškolních kamarádů. Všichni jsme si odpoledne moc užili a všem děkujeme :-).
28.5.2015

Zahradní slavnost

Letos se naše zahradní slavnost nesla v duchu červené barvy a třešní. Počasí nám přálo, a tak se zahrádka brzy zaplnila rodiči, kteří se přišli spolu s dětmi pobavit při plnění úkolů. Na zahrádce je čekal hod třešní, v tělocvičně oblíbená opičí dráha, na hřišti keramika, v kuchyňce vaření. Na terase a u chaloupek si procvičili šikovné ruce. Za každý splněný úkol dostali třešinku do svého košíčku a za ten pak – jak jinak – diplom. Celou slavnost zahájil break dance předškoláků a slavnostní předání bambíních ročenek. Slavnost se krásně vydařila i díky výbornému občerstvení, na kterém se velkým dílem podílely naše děti. Tak zase za rok!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.