Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
27.1.2016

Návštěva zákulisí dejvického divadla

Dnes nás čekala výprava do světa divadelního umění. Vydali jsme se do Dejvického divadla, kde jsme poznali, jak to vypadá v zákulisí, ale i na jevišti. Mohli jsme si vyzkoušet spoustu divadelních rekvizit, poznat šatny herců a také si zahrát na opravdovém jevišti. Celý výlet jsme zakončili svačinkou v divadelní kavárně. Do školky jsme odcházeli plni dojmů a s přáním návštěvy některého představení právě v tomto divadle.
20.1.2016

Přednáška ADRA – Výlet do světa

Přednáška pro nás byla velmi poučná. Nasedli jsme do letadla, se kterým jsme obletěli celý svět a vystoupili v Africe. Získali jsme o tomto místě zajímavé informace, prohlédli si fotografie a dozvěděli se, jak se řekne pozdrav v mnoha cizích jazycích. Poznali jsme o trochu více nás širý svět, aniž bychom opustili náš interaktivní prostor ve školce.
13.1.2016

Výlet do planetária

Celý týden poznáváme vesmír a učíme se o něm skrze různé činnosti. Dnes jsme však zavítali do planetária, kde na nás čekal vzdělávací program s pohádkou Anička a Nebešťánek. Na základě putování s Aničkou jsme poznali zblízka podobu i fungování vesmíru. Velmi se nám líbilo promítání na strop/kopuli planetária. Po programu jsme si chtěli vyzkoušet spoustu zajímavých činností a pokusů uvnitř  planetária - zkoumali jsme vzdálenost a váhu planet, východ a západ Slunce a také jsme si vyzkoušeli, jaké to je pohybovat se na Měsíci. Celý výlet jsme si moc užili a díky němu jsme získali spoustu nových vědomostí.
6.1.2016

Zápis nanečisto

Dnes jsme všichni přišli slušně oblečeni, abychom si mohli vyzkoušet, jak to vypadá u zápisu do školy. Vše probíhalo hravou formou, přesto to na nás působilo jako v opravdové škole. Ústní, písemný a kreslící úkol, atmosféra mírného napětí. Vše jsme si ale skvěle užili. Mohli jsme si vyzkoušet mluvit před více lidmi, prokázat své znalosti a také to ale prožít v klidu. Zápis nanečisto jsme složili, takže už nás zápis načisto ničím nepřekvapí.
10.12.2015

Peklo v Bambínu

V pátek 4. prosince se Bambíno proměnilo v peklo :-). Již z rána k nám chodili samí Mikulášové, čerti a andělé. Místo paní učitelek na nás čekali také andělé nebo čerti. Po ranním povídání a cvičení jsme si uvařili pekelný guláš, do kterého jsme házeli naše hříchy. Když jsme si řekli, v čem bychom se mohli zlepšit, pro radost jsme si zazpívali mikulášské písničky a zopakovali si naučenou básničku “Už je zima“. Mikuláš nás za to odměnil velkou a zdravou nadílkou plnou ovoce a křupek. Na té jsme si moc pochutnali. Poté jsme si udělali mikulášskou diskotéku a řádili jsme jako čerti…
1.12.2015

Výlet pro barborky

Dnes ráno jsme se přivítali za zvuku vánočních a mikulášských písní. Naučili jsme se novou básničku “Už je zima, už je čas“. Nad obrázky jsme si povídali o vánočních tradicích - jaké to jsou a proč se dělají. Vyprávěli jsme si o tradici barborek a hned na to jsme se rozhodli, že se je pokusíme v okolí naší školky najít. Podnikli jsme velkou výpravu a byla úspěšná, jelikož jsme našli nejen barborky, ale objevili jsme i další poklady jako například šišky a jehličí. Ve školce jsme si barborky dali do vázy a nyní nám nezbývá nic jiného, než jen čekat, až vykvetou.
24.11.2015

Vánoční workshop

V úterý 24.11. jsme měli ve školce vánoční workshop před-předškoláčků, na kterém jsme si mohli s maminkami nebo tatínky ozdobit (a ochutnat :-)) perníčky, vyrobit vánoční ozdobu, vytvořit barevný vánoční stromeček nebo soba ze špachtliček. Také jsme měli přichystané občerstvení, které jsme sami pekli – dobrou buchtu a perník. Workshop se nám vydařil a strávili jsme příjemné odpoledne v Bambínu!
10.11.2015

Budulínek

V úterý 10.11. jsme měli my, předškoláci, velké podzimní představení! Konalo se v Písecké bráně a tématem byl letos Budulínek :-) Takže holky byly převlečené za lištičky a kluci jako Budulínci měli kravaty. Předvedli jsme maminkám a tatínkům všechno, co jsme si pilně nacvičili. Hráli jsme na flétny, tancovali break dance, předváděli a recitovali. Představení se nám povedlo a máme z něj krásné fotky!
29.10.2015

Dýňová slavnost

Ve čtvrtek 29.10.2015 jsme měli ve školce Dýňovou slavnost. Už ráno jsme přišli v maskách a že pohled to byl velkolepý! Měli jsme tu mnoho čarodějnic, kostlivců, dýní, ale i indiánů a princezen! Nejdříve jsme se pustili do vydlabávání dýní, což byla opravdu zábava, hlavně když jsme jim dělali strašidelné oči a pusu :-) Pak jsme přemýšleli, co z nich uvařit a vymysleli zmrzlinu :-) Na závěr jsme si uspořádali pěknou diskotéku, na které jsme si udělali přehlídku masek. Byl to ale pěkný Halloween!
15.10.2015

Malý záchranář

Dnes za námi přijeli páni záchranáři i s opravdickou sanitkou! Nejdříve jsme si ukázali, jak se pracuje s obvazem a obmotali jsme si celou hlavu, jako kdybychom měli bouli :-) Také jsme obmotávali ruce, zalepovali oko a dokonce jsme si vyzkoušeli co dělat, když někdo nedýchá, protože mu zaskočí třeba jahodový knedlík. Pak jsme se šli podívat do sanitky, kde jsme si otevřeli záchranářský kufřík a všechno jsme si vyzkoušeli, třeba balónek na dýchání, dlahu nebo rukavice. Moc se nám to líbilo a nakonec jsme dostali za odměnu panáčka záchranáře :-)
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.