Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>
7.3.2017

Výlet na Pražský hrad

V úterý jsme byli na výletě na Pražském hradě. Ve Starém královském paláci jsme šli na prohlídku, která se nazývala „Příběh Pražského hradu“ a kde jsme viděli historické klenoty, oblečení, obrazy a spoustu dalších zajímavých věcí. Dále jsme navštívili katedrálu Sv. Víta. Byl to moc příjemný výlet.
7.2.2017

Workshop stolování

Dnes jsme měli v Bambínu velice úspěšný workshop o stolování. Naučili jsme se spoustu z historie a zkušenosti uplatnili při simulované večeři. Při prezentaci jsme komunikovali ve třech jazycích – češtině, angličtině a němčině. Dozvěděli jsme se také o stolování v Izraeli a jeden z nás nám dokonce zazpíval tradiční píseň k jídlu.
31.1.2017

Výlet do knihovny

Dnes jsme opět navštívili naší technickou knihovnu. Paní knihovnice nám představila nové knížky a povídali jsme si o různých žánrech. Přečetla nám příběh o sourozencích a poté nás vzala na prohlídku, kde nám ukázala, jak si knížky půjčovat a jak je vracet.
27.1.2017

Rodiče čtou dětem

Dnes nám jedna z maminek přečetla příběh o Jeníčkovi a Mařence. Četla nám i pasáž v němčině, která pro nás byla zajímavá kvůli melodii tohoto jazyka. Příběh byl velice zajímavý a byli jsme rádi, že vše dobře dopadlo, jelikož původní verze je trošku strašidelná. Moc se nám to líbilo.
23.1.2017

Výstava Zvířata nad Prahou

Dnes jsme se vydali do Národního muzea na výstavu. Tématem byla Noemova archa, takže jsme viděli spoustu zvířat z celého světa. Navštívili jsme celkem 6 kontinentů, abychom viděli klokany, bizony, škorpiony, tygry a mnoho dalších. Dokonce jsme viděli i kostru dinosaura. Bylo to velice zajímavé.
19.1.2017

Pohádka o továrně

Náš výlet do DoXu byl velice poučný. Viděli jsme mimo jiné obrovskou vzducholoď, povídali jsme si o historii továrny a jak se na výstavě chovat, abychom si mohli vše prohlédnout. Vyráběli jsme si naše vlastní továrny z papírových krabic.
19.12.2016

Vánoční trhy

I když byl celkem chladný den, nezastavilo nás to, abychom se vydali na procházku na vánoční trhy. Vypravili jsme se na Můstek, abychom si prohlédli výstavu Betlémů. Bylo jich tam několik druhů, každý vyroben z jiného materiálu. Některé byly dřevěné a některé vyrobené z vlny. Byly tam i z kovu nebo papíru. Dokonce jsme narazili na jeden, který byl vyroben z vlašských oříšků a cukrovinek! Bylo to velmi zajímavé. Pak jsme se vydali podívat se na oslíky, poníky a kozy a pomalu se vraceli do Bambína.
14.12.2016

Divadlo Minaret

Dnes jsme se vydali do divadla Minaret na představení Putování do Betléma. Viděli jsme příběh o narození Ježíška, jak k němu do jesliček přicházeli pastýři, tři králové a další, a přinášeli mu spousty dárečků. 
16.11.2016

Výstava Barevný svět

Dnes jsme šli do kláštera Sv. Anežky České na interaktivní výstavu Barvy. Slyšeli jsme něco málo o životě Ježíše, který byl ztvárněn na obrazech v galerii. Byly to krásně barevné obrazy a právě ty byly inspirací pro naše téma – barvy. Jak se dělali barvy ve středověku? Z čeho? Povídali jsme si o základních barvách, o míchání barev a co nám vznikne. O barvách studených a teplých. Pak jsme našich nově nabitých znalostí využili při kreslení i hrách, které pro nás naše průvodkyně připravila.
10.11.2016

Cyklo-inlinový kurz

V týdnu od 31. 10. – 4. 11. se někteří z nás zúčastnili cyklisticko-inlinového kurzu, který se konal v parku na Letné. Tam se nás ujali kvalifikovaní trenéři ze Sportkids organizace. První den si nás rozdělili do skupinek podle výkonnosti a pak už se trénink rozjel na plné obrátky -rozcvičky, rozjížďky, svačina a další kolo ježdění. Moc jsme si to užili, i když to bylo fyzicky náročnější a odměnou na konci týdne bylo předvedení svého snažení rodičům. Čekala nás taky odměna - diplom a sportovní lahvička na pití. Už se těšíme na další ročník!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.