Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
29.1.2013

Přednáška o ještěrkách

Dnes k nám přišel na návštěvu Václav, který byl moc milý a moc hezky povídal. Nepřišel sám, ale vzal s sebou také chameleona, gekona, nějaké ještěrky a obrovského afrického šneka. Vyprávěl nám o svých ještěrčích kamarádech spoustu moc zajímavých věcí a také ukazoval nějaké triky. Třeba jsme se dozvěděli a na vlastní oči viděli, že když ještěrky a ještěry hladíme po bříšku, tak je to uklidní a začnou spát. Prý to platí i o krokodýlech, ale to raději nemáme zkoušet:) Chameleon byl trochu vzteklý, což bylo vidět podle toho, že měnil barvu. Gekon byl u nás spokojený, tak jsme se mohli podívat přes lupu na jeho pacičky, kterými umí lézt po všech površích, třeba i po skle. Také jsme si gekona pohladili a to se nám moc líbilo!
14.1.2013

Antarktida

Tento týden se věnujeme povídání o Antarktidě. Krásně nám to vyšlo, protože nám začátkem týdne nasněžilo a můžeme se lépe vžít do toho, jak se žije například Eskymákům. Zkoušeli jsme na zahradě stavět iglú, ale to moc nešlo, tak jsme si potom ve školce takové malé iglú postavili z kostek cukru. Také jsme se zdravili po eskymácku, což byla děsné legrace. Taky si hodně povídáme a hrajeme na tučňáky – chodíme s nohama u sebe a v tělocvičně jsme se klouzali po břiše jako oni.
21.12.2012

Čekání na Vánoce

Celé období před Vánoci je u nás moc hezké. Na Mikuláše se celá naše školka proměnila v „peklo“. Všichni jsme byli převlečení za čerty a vloudili se mezi nás i dva andělíčkové. Povídali jsme si o tom, co jsme dělali tento rok dobře, ale i o tom, čím občas pozlobíme maminku a tatínka nebo tety ze školky, abychom se mohli příští rok ještě trochu zlepšit. Také jsme ve školce měli workshopy, na které přišli naši rodiče, a společně s nimi jsme zdobili cukroví, malovali přáníčka a vytvářeli svícínky z jablíček. Bylo moc prima dělat tohle všechno společně s maminkou a tatínkem u nás ve školce.
27.11.2012

Technické muzeum

Tento týden si ve školce povídáme o tom, jak se žilo kdysi: Jaké dnes používáme přístroje, jak nám pomáhají v běžném životě, jak takové přístroje vypadaly dřív a zda vůbec existovaly. Abychom se o tom mohli přesvědčit na vlastní oči, šli jsme s předškoláky na prohlídku do technického muzea, kde jsme viděli stará auta, telefon a místo počítače psací stroj. Všechny ty věci vypadaly moc hezky a taky trochu legračně. Určitě se tam rádi zase někdy podíváme.
12.11.2012

Máriova narozeninová oslava

Dneska jsme měli ve školce velikou oslavu. Náš kamarád Mario slavil své páté narozeniny. Mario s námi do školky sice už nechodí, ale protože jsme stále kamarádi, oslavu jsme si užili všichni dohromady. Pozval k nám do školky taky hrozně legračního kouzelníka, který všechno poplete. Moc čarovat tedy neumí, ale je s ním velká zábava. Taky umí dělat z balónků různá zvířátka, kytičky a meče, takže jsme od něj všichni něco dostali. Nakonec jsme si všichni pochutnali na různých druzích ovoce, které Mario donesl. Tahle oslava byla vážně senzační.
31.10.2012

Dýňová slavnost

Dnes jsme měli ve školce dýňovou slavnost. Všichni jsme přišli převlečení do kostýmů a tety nás ještě krásně nalíčily. Ráno jsme si udělali módní přehlídku na molu a měli jsme pak i diskotéku, na které jsme si parádně zařádili. Na zahrádce jsme vydlabávali dýně a vytvářeli z nich strašidla. Dneska to byl opravdu nádherný den!
19.10.2012

Návštěva lékárny

Celý týden si ve školce povídáme o svém zdraví, nemocech, lécích a doktorech. Co máme dělat a jíst, abychom byly zdraví a co naopak dělat nesmíme. Paní učitelka nám dneska řekla, že na některé nemoci pomáhají jenom léky, které se prodávají v lékárně. Tak jsme se byly podívat, jak to v jedné takové vypadá. Dostaly jsme od paní lékárnice nějaké zdravé bonbonky a taky obrázky. Bylo to pro nás moc zajímavé, protože do lékárny obvykle chodí jen maminky nebo tatínkové, a tak jsme se cítily úplně jako dospěláci:-)
17.10.2012

Školka v přírodě

Dneska jsme se vrátily ze školky v přírodě. Jely jsme na naše oblíbené místo. Na školce v přírodě s námi byli tentokrát pejsek s kočičkou, ale i zlý pes, který nám nachystal mnoho nelehkých úkolů. My jsme ovšem všechny skvěle zvládly. Už se těšíme, až se na jaře vydáme znovu…A jestli se chcete podívat, jak jsme se měly, podívejte se do naší fotogalerie:-)
12.10.2012

Barevný den

Dneska jsme do jesliček a školky přišly všichni oblečeni od hlavy až k patě v naší oblíbené barvě. Vypadalo to tady u nás jako kdyby vysvitla duha. A ta naše se dokonce hýbala, protože jsme zažily pár duhových soutěží a také duhové tančení.
20.9.2012

Výlet na dopravní hřiště

Dneska jsme si udělaly výlet na dopravní hřiště. Jezdily jsme na kolech a cvičily si pravidla silničního provozu. Učily a opakovaly jsme si různé dopravní značky a byl tam dokonce opravdický semafor. Pak jsme koukali na pohádku o „ babici Havárii“, nad kterou jsme měly zvítězit. Bylo to trochu strašidelné, ale zase si budeme dobře pamatovat, že pokud nad ní chceme zvítězit, musíme se vždy dobře rozhlížet, umět správně dopravní značky a mít takové oblečení, abychom byly dobře vidět. Moc jsme si to dneska užily!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.