Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
15.10.2013

Junioři seniorům

Dnes se naši předškoláci vydali do domova seniorů v Břevnově, aby tam potěšili babičky a dědečky písničkami, básničkami i malými dárečky. Na své malé „představení“ jsme se připravovali v místní knihovně, kde měli (kromě knih) svůj pelíšek morčata a andulky. Obyvatelé domova už na nás čekali ve velké jídelně. „Přijeli jsme“ tam s naší bambíní písničkou „Jede, jede vláček“. Pěkně jsme se se všemi přivítali a své vystoupení zahájili s kytarou naší oblíbenou „Čížečku, čížečku“ a nesměla chybět ani „Sojka“. Zazpívali jsme i několik anglických písniček a předvedli, jak u nás ve školce cvičíme jógu. Také jsme se trošku pochlubili, jak jsme kdy komu pomohli. Představení se nám moc povedlo a obecenstvo nás odměnilo potleskem. Potom si každý předškolák vybral jednu babičku či dědečka a společně malovali podzimní listy, přírodu i zvířátka. Brzy si už většina dvojic spolu povídala, jako by se znala odjakživa. Všichni byli moc šikovní a bylo vidět, že jsme našim novým starším „kamarádům“ udělali opravdu radost. Někteří se s našimi předškoláčky loučili téměř se slzami v očích… Určitě zase brzy přijdeme!
26.9.2013

Výlet do Stromovky

Přišel podzim, listy na stromech se začaly krásně vybarvovat a my jsme se vypravili na dlouhou procházku do Stromovky. Byli jsme zvědaví, jestli už nenajdeme nějaké kaštánky. A opravdu! Jen co jsme vběhli do Stromovky, už jsme jich viděli spoustu na zemi a nakonec se nám ani nevešly do kapsiček a tašek. Povozili jsme se na lanovce, pohoupali se na houpačce a vyzkoušeli velkou kladinu. Pak začalo trochu mrholit, tak jsme se schovali pod veliký dub a pustili se do našich zásob jídla a pití Když jsme se posilnili, běželi jsme se podívat na veliký vodotrysk uprostřed parku. Objevili jsme také obrovský dutý strom, který jsme prozkoumali zevnitř i zvenčí: byl tak tlustý, že jsme se museli úplně všichni chytnout za ruce, abychom ho objali! Plní zážitků z překrásné podzimní přírody jsme se vraceli do školky a těšili se, jaká si vyrobíme kaštánková zvířátka.
28.8.2013

Výlet na zmrzku

Protože jsme letos měli opravdu horké léto, dostali jsme chuť na pořádnou zmrzku. A proč si na ni nezajet vláčkem? Po ránu jsme vyrazili na nádraží Dejvice. Za chvíli už hlásili náš vlak a naše vláčkové dobrodružství může začít! Nastoupili jsme a všichni se pohodlně usadili na sedadlech. Vláček se rozjel a za okny se všechno jen míhalo. Moc se nám to líbilo a než jsme se nadáli, byli jsme na Masarykově nádraží. Pořádně jsme si prohlédli celou nádražní budovu, koleje, různé vláčky, obhlédli jsme pokladny, kde se kupují lístky. Pozorovali jsme také pana výpravčího, ale to už jsme dostali velikou chuť na zmrzlinu a tak jsme navštívili cukrárnu Hájek hned naproti nádraží. Pochutnali jsme si, až jsme měli celé barevné pusinky! Ale i včeličky začala zmrzka lákat. Raději jsme se pomalu vrátili na nádraží a počkali si na náš vlak, který nás zavezl zpátky do Dejvic. Bylo to velké vlakové dobrodružství!
2.8.2013

Rytíři v Bambínu

V pátek jsme měli v Bambínu vzácnou návštěvu - středověké rytíře, kteří nám přijeli ukázat, jak se takoví bojovníci dříve oblékali a bojovali. Představení zahájil s mečem a štítem náš kamarád Daníček společně se svou maminkou, která byla jednou z rytířek. Předvedli nám útok i obranu a vysvětlili nám, jak je potřeba se správně vyzbrojit do boje. To už ostatní rytíři začali opravdu s „oblékáním“ zbroje - a nebyla to žádná legrace! Kabátec, vlněná čepice, na to připnout kovové části výzbroje, pás, rukavice… mimochodem, věděli jste, že takové brnění stálo stejně jako dvě vesnice dohromady? Každou část výzbroje jsme si mohli důkladně prohlédnout. Potěžkali jsme si i veliký meč. Když byli všichni rytíři řádně oblečeni a vyzbrojeni, začal velký souboj. Meče a jiné zbraně řinčely, brnění se lesklo, byla to podívaná, až se nám tajil dech! Páže - Daníček - muselo osvěžovat bojovníky vodou z čutory. A pak přišla nejzábavnější část představení - někteří z našich kamarádů se také chopili štítů a (měkkých) zbraní a pustili se též do lítého boje. Daníček radil, jak správně útočit a sám se zuřivě účastnil bitevní vřavy. Kdo chtěl, vystřídal se boji, ostatní zatím prohlíželi nejrůznější části zbroje a zbraně. Byl to veliký zážitek a moc děkujeme Daníčkovi, jeho mamince a všem rytířům a rytířkám.
27.6.2013

Výlet na Letnou

Náš dnešní výlet se odehrával ve znamení hodin, hodinek, času a tikání. Již u školky jsme zkontrolovali čas na příručních papírových hodinách a sledovali ho pak v průběhu celého výletu, abychom získali lepší představu, jak plyne. Tramvaj nás dovezla až k Letenským sadům. Nejprve jsme si pečlivě prostudovali orientační tabuli se značkami, co se zde smí a co ne, a cestou parkem jsme se pak bavili jejich hledáním a vzpomínáním, co znamenaly. Široké chodníky přímo zvaly k zaběhání a tak jsme neodolali a pořádně si zasportovali. I cíl našeho výletu byl zcela „časový“: veliký metronom, který svým mohutným tikáním až trochu naháněl strach. Pověděli jsme si, k čemu metronom slouží. Také jsme využili krásné vyhlídky na Prahu a ukazovali si různé památky a známá místa. Potom už jsme se těšili na letenské hřišťátko. Tam jsme si dosyta pohráli a s hodinami si zopakovali, kdy jsme co dělali a jak dlouho nám to trvalo. Po malém občerstvení jsme se pomalu vydali na zpáteční cestu. Výlet se nám krásně vydařil!.
4.6.2013

Výlet na Divokou Šárku

V úterý se na nás usmálo sluníčko, a tak jsme se vypravili na výlet do Divoké Šárky. Dojeli jsme na konečnou tramvaje a pak už jsme statečně vyrazili po vlastních směrem k protějšímu kopci. Překonali jsme „bahnité schody“ (jak jsme si je posléze přiléhavě pojmenovali), přešli přes potok a zahájili velký výstup na kopec. Všichni byli moc šikovní, zdatní a plní elánu, a tak jsme byli za nedlouho na vrcholu, z něhož byl krásný výhled na město i dál do přírody. Níže na svahu jsme viděli i ovečky. Ty po sobě roztrousily všude kolem malé, nepříliš vábné hromádky, a tak jsme závodním tempem přeběhli na protější svah lemovaný úžasnými skalami. Tam nás už nic nerušilo z piknikování a pobíhání rozkvetlou loukou. Voněly na ní celé polštáře mateřídoušky, byla tu i spousta hvozdíků, řebříčku, jahodí a dalších krásných rostlinek. Abychom si něco z té krásy odnesli do školky, natrhali jsme trochu mateřídoušky na sušení a mnoho květinek a listů jsme si vylisovali. Za několik dní z nich budeme vyrábět krásný herbář. Když jsme se dost posilnili, uspořádali jsme si závod a vydali se na zpáteční cestu. Těšíme se, že se sem brzy vrátíme i s dalšími kamarády.
15.5.2013

Příběh Jakuba a Lenga

Dnes jsme měli ve školce na návštěvě dvě moc milé slečny z Adry, které si s námi povídaly o tom, jak se žije v jiných zemích. Vyprávěly nám o Lengovi, podobně starém chlapečkovi jako jsme my, který žije v Kambodži. Hráli jsme si s nimi, jako že se balíme na cestu a dávali do kufru jen věci, které tam budeme potřebovat. Pak jsme se zase „jako“ vypravili do Kambodže letadlem a přitom si ukazovali, jak to tam vypadá. Také jsme poslouchali místní hudbu a učili se jejich tradiční tance. Bylo to opravdu moc zajímavé a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí.
4.4.2013

Návštěva knihovny

Tento týden si povídáme o knížkách a tak jsme se vypravili na výlet do naší dejvické knihovny, abychom se dozvěděli o knihách ještě něco víc. Přivítala nás moc hodná paní knihovnice. Ukázala nám, kde najdeme ty správné knihy akorát pro nás. Vysvětlila nám, jak taková kniha putuje autem do knihovny a odtud zas ke čtenářům a také jak se každý čtenář má k vypůjčené knížce chovat, aby neskončila okousaná pejskem nebo křečkem Nakonec nám přečetla tři krásné pohádky a my jsme si už pak jen vybrali knížky, které se nám nejvíce líbily, a šli jsme je společně vypůjčit dolů k pultíku. Bylo to moc prima a do knihovny se určitě brzy vrátíme, třeba s rodiči.
13.3.2013

Kde je kompost, tam to žije

Do školky za námi přišla Katka, která nám vyprávěla moc zajímavý příběh o holčičce Aničce. Anička přijela na venkov za svojí babičkou a dědečkem a byla moc zvědavá, co se děje s kompostem, který mají za chalupou. Dědeček pomocí kouzla Aničku úplně zmenšil, až se mohla dostat do jadřince jablíčka. Takto maličká se v jadřinci dostala do kompostu a prošla si celým procesem kompostování. Skamarádila se s žížalami, červíky a broučky a docestovala s nimi až na dno kompostu, kde už nebyla v jadřinci, ale ve výživné hlíně, kterou dědeček vysypal kolem jablůňky, aby se jí dobře rostlo. Nakonec se přes jablůňku dostala zase do jablíčka a změnila se zpátky v holčičku. Příběh byl moc zajímavý, viděli jsme spoustu obrázků a prožívali příběh s Aničkou. Taky jsme se společně s Katkou naučili, co do kompostu patří a co ne. Katka nás taky moc chválila, protože jsme věděli spoustu věcí, na které se nás ptala.
12.2.2013

Masopust

Protože je nyní období Masopustu, uspořádali jsme si i u nás ve školce karneval. Všichni jsme přišli v maskách. Místo našich kamarádů byla dnes ve školce různá zvířátka, princezny, Spidermani, čarodějnice a mnoho dalších…. Také jsme si upekli koláče, vyráběli a malovali jitrnice. V tělocvičně jsme soutěžili v maskách v různých disciplínách a pak jsme si každý namalovali autoportrét v převleku. Z namalovaných obrázků jsme si udělali krásnou výstavu! Nakonec jsme si už jen užívali ochutnávání upečených koláčů, které se nám báječně povedly.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.