Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
27.1.2014

Výlet do Hvězdy

Tento týden nám napadl sníh, a tak jsme se vypravili do Hvězdy užít si bílou nadílku. Nezapomněli jsme ani na zvířátka a ptáčky a vzali s sebou chlebíky a zobání. Cestou nám chumelilo - připadali jsme si jako výprava na severní pól! Ale na severním pólu rozhodně není tak prima hřišťátko! Bezvadně jsme se vyřádili na houpačkách, klouzačkách i ve sněhu. Než jsme se vydali zpátky, nasypali jsme ptáčkům zrní do krmítka a pod stromem nechali jídlo zvířátkům. Sami jsme taky něco slupli a už jsme ujížděli tramvají ke školce. To byste nevěřili, jak jsme dnes po obídku krásně spinkali!
7.1.2014

Svatý Václav

Jen co začal nový rok, přijelo za námi do Bambína divadýlko. Tentokrát bylo o našem patronovi a rytíři svatém Václavovi. Dozvěděli jsme se mnoho o jeho životě, poslechli jsme si hudbu, jaká tehdy zněla, prohlédli si opravdovou přilbici a meč. Nakonec jsme za svatým Václavem poslali „svatováclavskou modlitbu“ a hlavně: všichni jsme byli pasováni na rytíře a rytířky českého království!
9.12.2013

Peklo ve školce

Na svátek svatého Mikuláše byste naše Bambíno nepoznali. Místo dětí, učitelek a učitelů tu pobíhali samí čertíci a čertice. Jen tu a tam se mihnul bílý andělíček, ale to jen proto, abychom se tolik nebáli! Některé masky byly totiž opravdu strašidelné - chlupaté kožichy, dlouhé ocasy, špičaté rohy, a to ještě některé svítily! Čerti, jak známo, jsou pořád hladoví, a tak jsme si hned při ranním povídání uvařili čertovskou flekovou polévku ze samých hříchů. Důkladně jsme ji zamíchali, a to byla, panečku, bašta. Pak jsme už měli plno energie na pořádnou pekelnou diskotéku. Pěkně jsme to v tělocvičně rozjeli, to jistě ani v opravdovém pekle nemají takovou legraci a rámus! Po té pekelné výhni jsme se pak museli jít ochladit na zahrádku, kam nám zatím Mikuláš poslal první snížek.
5.12.2013

Výlet pro Barborky

4. prosince mají svátek všechny Barborky a to je ten nejlepší čas utrhnout si do vázičky „barborku“ - větvičku třešně nebo zlatého deště. Skupinka statečných hledačů se vypravila ze školky hned po svačince. Venku už bylo předvánočně mrazivo, na trávě i na keřích ležela jinovatka. Moc se nám líbila - vypadala jako krásná krajka. Abychom si zahřáli, dali jsme si na blízkém hřišti dvě kolečka a pořádnou rozcvičku s Magdičkou. Jen s těmi barborkami jsme měli trochu potíž… Kde jen najít ten správný keř nebo strom? Raději jsme se na to posilnili v nedaleké pekárně. Také jsme koupili bonboniéru pro naši školkovou Barborku z kanceláře. Na zpáteční cestě se nám konečně poštěstilo utrhnout pár snítek z třešně a pro všechny případy jsme to pojistili ještě několika barborkami z naší zahrádky :)
2.12.2013

Adventní workshopy

Na přelomu listopadu a prosince se v našem Bambínu konaly adventní workshopy. Celou školku provoněly perníčky a jiné dobroty - to jsme připravovali pohoštění pro rodiče. Krásně jsme vyzdobili okna i všechny místnosti a tak nám čas krásně utekl. Však už je tu podvečer a s ním i první z rodičů… Nejdřív jsme se společně pustili do výroby adventních věnců. Šlo nám to jako opravdovým aranžérům a květinářkám! Brzy se na zelených větvičkách věnců třpytily různé hvězdičky a mašle, moc hezky se na nich vyjímaly i slaměnky a skořice. Opravdu „sladké“ chvíle jsme strávili nad zdobením perníčků. Někteří z malých cukrářů si to vychutnávali tak důkladně, že se od stolečku s bílou polevou a barevným zdobením za celou dobu ani nehnuli. :) Tvořili jsme i z papíru - ozdoby, přáníčka a také postavičky do našeho bambíního Betlémku. Prožili jsme společně moc příjemný podvečerní čas, nasáli předvánoční atmosféru a odnesli si domů spoustu výrobků i dárečků.
17.10.2013

Výlet do lékárny

Podzim s sebou občas přinese i nějaké ty bacily, a tak jsme se rozhodli zajít na návštěvu do lékárny a nakoupit tam pro sebe i pro kamarády dobré vitamínky. Vybrali jsme si malou lékárničku blízko naší školky. Pověděli jsme si, co znamená had a váhy ve znaku lékárny, a opatrně vstoupili dovnitř. Než paní lékárnice obsloužila jiné zákazníky, mohli jsme si prohlédnout plno malých popsaných šuplíčků - jistě plných léků. Vysoko u stropu byly vystaveny starodávné porcelánové nádobky a skleničky, do kterých se dříve dávaly léky. Všimli jsme si i vitrínky plné čajů – na bolení bříška, na kašel, na prohřátí… no snad na úplně všechno! Objevili jsme i potřeby na miminko a stojan se zdravotními botami. To už se nás paní prodavačka ptala, co bychom si přáli. Koupili jsme dva sáčky výborných vitamínových bonbónů, pěkně jsme se rozloučili a hned před lékárnou jsme museli ochutnat, jestli nejsou zkažené. Tahle návštěva se nám moc líbila!
15.10.2013

Junioři seniorům

Dnes se naši předškoláci vydali do domova seniorů v Břevnově, aby tam potěšili babičky a dědečky písničkami, básničkami i malými dárečky. Na své malé „představení“ jsme se připravovali v místní knihovně, kde měli (kromě knih) svůj pelíšek morčata a andulky. Obyvatelé domova už na nás čekali ve velké jídelně. „Přijeli jsme“ tam s naší bambíní písničkou „Jede, jede vláček“. Pěkně jsme se se všemi přivítali a své vystoupení zahájili s kytarou naší oblíbenou „Čížečku, čížečku“ a nesměla chybět ani „Sojka“. Zazpívali jsme i několik anglických písniček a předvedli, jak u nás ve školce cvičíme jógu. Také jsme se trošku pochlubili, jak jsme kdy komu pomohli. Představení se nám moc povedlo a obecenstvo nás odměnilo potleskem. Potom si každý předškolák vybral jednu babičku či dědečka a společně malovali podzimní listy, přírodu i zvířátka. Brzy si už většina dvojic spolu povídala, jako by se znala odjakživa. Všichni byli moc šikovní a bylo vidět, že jsme našim novým starším „kamarádům“ udělali opravdu radost. Někteří se s našimi předškoláčky loučili téměř se slzami v očích… Určitě zase brzy přijdeme!
26.9.2013

Výlet do Stromovky

Přišel podzim, listy na stromech se začaly krásně vybarvovat a my jsme se vypravili na dlouhou procházku do Stromovky. Byli jsme zvědaví, jestli už nenajdeme nějaké kaštánky. A opravdu! Jen co jsme vběhli do Stromovky, už jsme jich viděli spoustu na zemi a nakonec se nám ani nevešly do kapsiček a tašek. Povozili jsme se na lanovce, pohoupali se na houpačce a vyzkoušeli velkou kladinu. Pak začalo trochu mrholit, tak jsme se schovali pod veliký dub a pustili se do našich zásob jídla a pití Když jsme se posilnili, běželi jsme se podívat na veliký vodotrysk uprostřed parku. Objevili jsme také obrovský dutý strom, který jsme prozkoumali zevnitř i zvenčí: byl tak tlustý, že jsme se museli úplně všichni chytnout za ruce, abychom ho objali! Plní zážitků z překrásné podzimní přírody jsme se vraceli do školky a těšili se, jaká si vyrobíme kaštánková zvířátka.
28.8.2013

Výlet na zmrzku

Protože jsme letos měli opravdu horké léto, dostali jsme chuť na pořádnou zmrzku. A proč si na ni nezajet vláčkem? Po ránu jsme vyrazili na nádraží Dejvice. Za chvíli už hlásili náš vlak a naše vláčkové dobrodružství může začít! Nastoupili jsme a všichni se pohodlně usadili na sedadlech. Vláček se rozjel a za okny se všechno jen míhalo. Moc se nám to líbilo a než jsme se nadáli, byli jsme na Masarykově nádraží. Pořádně jsme si prohlédli celou nádražní budovu, koleje, různé vláčky, obhlédli jsme pokladny, kde se kupují lístky. Pozorovali jsme také pana výpravčího, ale to už jsme dostali velikou chuť na zmrzlinu a tak jsme navštívili cukrárnu Hájek hned naproti nádraží. Pochutnali jsme si, až jsme měli celé barevné pusinky! Ale i včeličky začala zmrzka lákat. Raději jsme se pomalu vrátili na nádraží a počkali si na náš vlak, který nás zavezl zpátky do Dejvic. Bylo to velké vlakové dobrodružství!
2.8.2013

Rytíři v Bambínu

V pátek jsme měli v Bambínu vzácnou návštěvu - středověké rytíře, kteří nám přijeli ukázat, jak se takoví bojovníci dříve oblékali a bojovali. Představení zahájil s mečem a štítem náš kamarád Daníček společně se svou maminkou, která byla jednou z rytířek. Předvedli nám útok i obranu a vysvětlili nám, jak je potřeba se správně vyzbrojit do boje. To už ostatní rytíři začali opravdu s „oblékáním“ zbroje - a nebyla to žádná legrace! Kabátec, vlněná čepice, na to připnout kovové části výzbroje, pás, rukavice… mimochodem, věděli jste, že takové brnění stálo stejně jako dvě vesnice dohromady? Každou část výzbroje jsme si mohli důkladně prohlédnout. Potěžkali jsme si i veliký meč. Když byli všichni rytíři řádně oblečeni a vyzbrojeni, začal velký souboj. Meče a jiné zbraně řinčely, brnění se lesklo, byla to podívaná, až se nám tajil dech! Páže - Daníček - muselo osvěžovat bojovníky vodou z čutory. A pak přišla nejzábavnější část představení - někteří z našich kamarádů se také chopili štítů a (měkkých) zbraní a pustili se též do lítého boje. Daníček radil, jak správně útočit a sám se zuřivě účastnil bitevní vřavy. Kdo chtěl, vystřídal se boji, ostatní zatím prohlíželi nejrůznější části zbroje a zbraně. Byl to veliký zážitek a moc děkujeme Daníčkovi, jeho mamince a všem rytířům a rytířkám.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.