Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
11.2.2014

Výlet do olympijského parku na Letné

Dnes jsme šli na skvělý výlet do olympijského parku na Letné a dokonce nám k tomu krásně svítilo sluníčko. Mile nás překvapilo, že jsme v parku potkali postavičky z našeho oblíbeného časopisu a filmu - Čtyřlístek! Bobík, Pinďa , Fifinka a Myšpulín pro nás měli připravené 4 speciální úkoly. S Bobíkem jsme zvedali obrovskou činku, s Myšpulínem jsme chytali ryby, s Fifinkou jsme malovali obrázky a s Myšpulínem jsme dokonce běželi překážkovou dráhu. Po každém úkolu jsme dostali zvláštní razítko, a když jsme splnili všechny čtyři úkoly, dostali jsme jako odměnu časopis Čtyřlístek! Ale to ještě nebylo všechno! V dětském stanu pro nás byly přichystané různé stolní hry a dokonce jsme si na speciálním stroji mohli zahrát na lyžaře, což byla velká legrace! Cestou parkem jsme narazili na krásné místo na mostě, ze kterého jsme mohli sledovat oblíbené olympijské disciplíny, jako je například bruslení, běžkování, biatlon, sjezdového lyžování a snowboarding. Bylo to skoro stejné, jako kdybychom byli opravdu v Soči! Po pózování na stupních vítězů, kde jsme si udělali pár fotek, jsme se vydali na cestu zpět do školky na zaslouženou svačinu. Po absolvování všech těch disciplín nám skutečně vyhládlo! Opravdu jsme si to s kamarády skvěle užili!
31.1.2014

Cesta světem: Mongolsko

V úterý k nám přišly paní z organizace ADRA, aby nám vyprávěly o Mongolsku. Nejprve jsme se vzájemně představili a zamysleli se, jaký dopravní prostředek by byl na cestu do Mongolska nejlepší. Po dlouhém přemýšlení jsme zvolili vlak. Staly se z nás vagónky a už se jelo! V pořádku jsme projeli pasovou kontrolou a než jsme se nadáli, byli jsme v Mongolsku. Seznámili jsme se s tamější přírodou i městy, prohlédli si obrázky mongolských klášterů a typických venkovských obydlí - jurt. Zahráli jsme si na zvířátka, která tam žijí, a hádali jsme jména rostlin, která tam rostou. Pak jsme se zkusili „po mongolsku“ pozdravit: „Sajnu!“ Jsme moc rádi, že jsme se mohli alespoň v duchu podívat do takové dálky!
27.1.2014

Výlet do Hvězdy

Tento týden nám napadl sníh, a tak jsme se vypravili do Hvězdy užít si bílou nadílku. Nezapomněli jsme ani na zvířátka a ptáčky a vzali s sebou chlebíky a zobání. Cestou nám chumelilo - připadali jsme si jako výprava na severní pól! Ale na severním pólu rozhodně není tak prima hřišťátko! Bezvadně jsme se vyřádili na houpačkách, klouzačkách i ve sněhu. Než jsme se vydali zpátky, nasypali jsme ptáčkům zrní do krmítka a pod stromem nechali jídlo zvířátkům. Sami jsme taky něco slupli a už jsme ujížděli tramvají ke školce. To byste nevěřili, jak jsme dnes po obídku krásně spinkali!
7.1.2014

Svatý Václav

Jen co začal nový rok, přijelo za námi do Bambína divadýlko. Tentokrát bylo o našem patronovi a rytíři svatém Václavovi. Dozvěděli jsme se mnoho o jeho životě, poslechli jsme si hudbu, jaká tehdy zněla, prohlédli si opravdovou přilbici a meč. Nakonec jsme za svatým Václavem poslali „svatováclavskou modlitbu“ a hlavně: všichni jsme byli pasováni na rytíře a rytířky českého království!
9.12.2013

Peklo ve školce

Na svátek svatého Mikuláše byste naše Bambíno nepoznali. Místo dětí, učitelek a učitelů tu pobíhali samí čertíci a čertice. Jen tu a tam se mihnul bílý andělíček, ale to jen proto, abychom se tolik nebáli! Některé masky byly totiž opravdu strašidelné - chlupaté kožichy, dlouhé ocasy, špičaté rohy, a to ještě některé svítily! Čerti, jak známo, jsou pořád hladoví, a tak jsme si hned při ranním povídání uvařili čertovskou flekovou polévku ze samých hříchů. Důkladně jsme ji zamíchali, a to byla, panečku, bašta. Pak jsme už měli plno energie na pořádnou pekelnou diskotéku. Pěkně jsme to v tělocvičně rozjeli, to jistě ani v opravdovém pekle nemají takovou legraci a rámus! Po té pekelné výhni jsme se pak museli jít ochladit na zahrádku, kam nám zatím Mikuláš poslal první snížek.
5.12.2013

Výlet pro Barborky

4. prosince mají svátek všechny Barborky a to je ten nejlepší čas utrhnout si do vázičky „barborku“ - větvičku třešně nebo zlatého deště. Skupinka statečných hledačů se vypravila ze školky hned po svačince. Venku už bylo předvánočně mrazivo, na trávě i na keřích ležela jinovatka. Moc se nám líbila - vypadala jako krásná krajka. Abychom si zahřáli, dali jsme si na blízkém hřišti dvě kolečka a pořádnou rozcvičku s Magdičkou. Jen s těmi barborkami jsme měli trochu potíž… Kde jen najít ten správný keř nebo strom? Raději jsme se na to posilnili v nedaleké pekárně. Také jsme koupili bonboniéru pro naši školkovou Barborku z kanceláře. Na zpáteční cestě se nám konečně poštěstilo utrhnout pár snítek z třešně a pro všechny případy jsme to pojistili ještě několika barborkami z naší zahrádky :)
2.12.2013

Adventní workshopy

Na přelomu listopadu a prosince se v našem Bambínu konaly adventní workshopy. Celou školku provoněly perníčky a jiné dobroty - to jsme připravovali pohoštění pro rodiče. Krásně jsme vyzdobili okna i všechny místnosti a tak nám čas krásně utekl. Však už je tu podvečer a s ním i první z rodičů… Nejdřív jsme se společně pustili do výroby adventních věnců. Šlo nám to jako opravdovým aranžérům a květinářkám! Brzy se na zelených větvičkách věnců třpytily různé hvězdičky a mašle, moc hezky se na nich vyjímaly i slaměnky a skořice. Opravdu „sladké“ chvíle jsme strávili nad zdobením perníčků. Někteří z malých cukrářů si to vychutnávali tak důkladně, že se od stolečku s bílou polevou a barevným zdobením za celou dobu ani nehnuli. :) Tvořili jsme i z papíru - ozdoby, přáníčka a také postavičky do našeho bambíního Betlémku. Prožili jsme společně moc příjemný podvečerní čas, nasáli předvánoční atmosféru a odnesli si domů spoustu výrobků i dárečků.
17.10.2013

Výlet do lékárny

Podzim s sebou občas přinese i nějaké ty bacily, a tak jsme se rozhodli zajít na návštěvu do lékárny a nakoupit tam pro sebe i pro kamarády dobré vitamínky. Vybrali jsme si malou lékárničku blízko naší školky. Pověděli jsme si, co znamená had a váhy ve znaku lékárny, a opatrně vstoupili dovnitř. Než paní lékárnice obsloužila jiné zákazníky, mohli jsme si prohlédnout plno malých popsaných šuplíčků - jistě plných léků. Vysoko u stropu byly vystaveny starodávné porcelánové nádobky a skleničky, do kterých se dříve dávaly léky. Všimli jsme si i vitrínky plné čajů – na bolení bříška, na kašel, na prohřátí… no snad na úplně všechno! Objevili jsme i potřeby na miminko a stojan se zdravotními botami. To už se nás paní prodavačka ptala, co bychom si přáli. Koupili jsme dva sáčky výborných vitamínových bonbónů, pěkně jsme se rozloučili a hned před lékárnou jsme museli ochutnat, jestli nejsou zkažené. Tahle návštěva se nám moc líbila!
15.10.2013

Junioři seniorům

Dnes se naši předškoláci vydali do domova seniorů v Břevnově, aby tam potěšili babičky a dědečky písničkami, básničkami i malými dárečky. Na své malé „představení“ jsme se připravovali v místní knihovně, kde měli (kromě knih) svůj pelíšek morčata a andulky. Obyvatelé domova už na nás čekali ve velké jídelně. „Přijeli jsme“ tam s naší bambíní písničkou „Jede, jede vláček“. Pěkně jsme se se všemi přivítali a své vystoupení zahájili s kytarou naší oblíbenou „Čížečku, čížečku“ a nesměla chybět ani „Sojka“. Zazpívali jsme i několik anglických písniček a předvedli, jak u nás ve školce cvičíme jógu. Také jsme se trošku pochlubili, jak jsme kdy komu pomohli. Představení se nám moc povedlo a obecenstvo nás odměnilo potleskem. Potom si každý předškolák vybral jednu babičku či dědečka a společně malovali podzimní listy, přírodu i zvířátka. Brzy si už většina dvojic spolu povídala, jako by se znala odjakživa. Všichni byli moc šikovní a bylo vidět, že jsme našim novým starším „kamarádům“ udělali opravdu radost. Někteří se s našimi předškoláčky loučili téměř se slzami v očích… Určitě zase brzy přijdeme!
26.9.2013

Výlet do Stromovky

Přišel podzim, listy na stromech se začaly krásně vybarvovat a my jsme se vypravili na dlouhou procházku do Stromovky. Byli jsme zvědaví, jestli už nenajdeme nějaké kaštánky. A opravdu! Jen co jsme vběhli do Stromovky, už jsme jich viděli spoustu na zemi a nakonec se nám ani nevešly do kapsiček a tašek. Povozili jsme se na lanovce, pohoupali se na houpačce a vyzkoušeli velkou kladinu. Pak začalo trochu mrholit, tak jsme se schovali pod veliký dub a pustili se do našich zásob jídla a pití Když jsme se posilnili, běželi jsme se podívat na veliký vodotrysk uprostřed parku. Objevili jsme také obrovský dutý strom, který jsme prozkoumali zevnitř i zvenčí: byl tak tlustý, že jsme se museli úplně všichni chytnout za ruce, abychom ho objali! Plní zážitků z překrásné podzimní přírody jsme se vraceli do školky a těšili se, jaká si vyrobíme kaštánková zvířátka.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.