Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
11.1.2018

Návštěva policie v MŠ Bambíno

Minulý týden jsme měli v Bambínu významnou návštěvu - přišli se za námi podívat dva policisté, kteří nám pověděli moc hezkou a poučnou pohádku o medvídkovi Brumlovi. Brumla na začátku pletl spoustu věcí, dokonce utekl ze školky do města, kde na něho číhala spousta nebezpečí. Naštěstí potkal hodného pana policistu, který mu pomohl a vysvětlil mu, jak se má správně a bezpečně chovat. I nás si pan policista pěkně prozkoušel, jestli jsme dobře poslouchali, a za odměnu nám rozdal moc hezké omalovánky. Bylo to moc prima!
5.12.2017

Do Bambína přišel Mikuláš!

Nebudete tomu věřit, ale letos se k nám do Bambína přišel podívat Mikuláš s andělem! Jistě ho to stálo hodně odvahy, protože v Bambínu se to od rána jen hemžilo malými i velkými čerty. Ještě že tu a tam byl i nějaký malý andělíček. Zazpívali jsme Mikulášovi s andělem koledu a vyprávěli mu, co všechno ve školce děláme. Museli jsme být asi moc hodní, protože Mikuláš nakonec otevřel svou tlustou knihu, každému udělil diplom a andílek nás obdaroval taškou plnou zdravých dobrot!
13.11.2017

Výlet do knihkupectví Pinwheels

V pondělí jsme vyrazili navštívit knihkupectví Pinwheels. Milá paní majitelka nám přečetla tři knížky. Kanadská knížka Domov nám představila všemožná obydlí a domy. Příběh chlapce z Indonésie nám přinesla knížka Komodo a v knížce Dlouhá cesta trpaslíka jsme se dozvěděli že i malý trpaslík může mít velké sny.
8.11.2017

Přednáška Beluška

Ve středu nás navštívil vodící pejsek Beluška. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je chodit se slepeckou holí a vyzkoušeli jsme brýle, které nám ukázali, jak vidí lidé s různým zrakovým postižením. Beluška nám předvedla jak dokáže pomáhat a dozvěděli jsme se, jak poznáme vodícího pejska. Víme už, kam vodící pejsek může a na která místa nesmí. Dozvěděli jsme se co je to Braillova abeceda a jak se čtou „slepé“ obrázky.
17.10.2017

Čtení v Tapatanu

V říjnu jsme se vydali na velký výlet mimo Bambíno. Zavedl nás do Tapatanu, "ostrova čtení a her". Jeli jsme tramvají až na Žižkov. V Tapatanu nás čekala výstava hodných a zlých čertů a příběh O modré vráně, která byla jiná než její sourozenci. V Tapatanu nám bylo moc prima, při odchodu jsme dostali knihu s věnováním od pana Vrány, spisovatele, který se nám celou dobu věnoval. Celý výlet jsme si moc užili, čtení i cestování tramvají!
2.10.2017

Výlet na Červený vrch

V pondělí jsme se vydali tramvají na výlet na dětské hřiště Červený vrch. Povídali jsme si o barvách a znacích podzimu. Sbírali jsme přírodniny podle pátrací hry „scavenger hunt“ a každý si vytvořil svou podzimní paletku, na kterou jsme přírodniny nalepili. Poté jsme si všichni společně hráli na venkovním hřišti a v okolí parku.
27.9.2017

Duhový den

Ve středu 27.9. jsme měli v Bambínu "Duhový den". Byl v našem oblíbeném tématu multikultury a zvířat. Každý kontinent má svou specifickou barvu a zvířata. Cestovali jsme mezi Asií, Afrikou, Austráliíí, Severní a Jižní Amerikou i Antarktidou. Na každém kontinentu na nás čekal úkol - vyráběli jsme, sportovali, zpívali i tančili. Zkrátka jsem se bavili!
14.9.2017

Návštěva pejska Rozárky

Na začátku školního roku nás v Bambínu navštívil pejsek Rozárka a vzal s sebou i své dva kamarády - strašilku a hada Standu. Někteří odvážlivci si Standu pohladili, nebo dokonce pochovali! Rozárka nám předvedla spoustu prima kousků: uměla skákat, couvat, válet sudy i se plést pod nohama. Pán, který Rozárku doprovázel, nám vysvětlil, co nám Rozárka chce říci postavením uší i svým chováním, a jak bychom se v přítomnosti pejska měli chovat my. Rozárko, díky, a těšíme se zase za rok!
20.6.2017

Ferda mravenec

Dnes byli malí kamarádi z Bambína pozváni na interaktivní besedu o Ferdovi Mravencovi. Připomněli si tak 90. výročí „narození“ našeho oblíbeného kamaráda s puntíkatým šátkem a zároveň 50 let od úmrtí jeho literárního tvůrce Ondřeje Sekory. V paláci Koruna nás čekala moc zajímavá výstava, na které děti poznávali Ferdu, Berušku, brouka Pytlíka i další malé brouččí hrdiny. Společně jsme prošli několika stanovišti, na kterých jsme se zajímavým způsobem seznámili s poskytováním první pomoci, s tím, jak chráníme přírodu, skládali jsme puzzle s Ferdou a předvedli, jaké písničky už známe. Za každý splněný úkol jsme dostali razítko a za plný počet razítek pak krásný dáreček v podobě vlaječky s Ferdou, krásného odznáčku a balónku. Výstavu jsme si moc užili, program byl pojatý interaktivně a celý „tým“ Ferdy mravence byl moc sympatický a všestranně vstřícný. Moc jsme si to užili!
6.6.2017

Výlet na dopravní hřiště

Dnes jsme se vydali na dopravní hřiště. Čekala na nás paní policajtka, aby nám řekla důležitá pravidla před jízdou – jezdíme vždy na pravé straně, dáváme vědět, když měníme směr a jsme obezřetní na semaforech. Pozorně jsme si informace vyslechli a následně předvedli v praxi jízdou na kolech. Bylo to zábavné a také jsme byli z jízd unaveni :-)
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.