Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>
9.3.2018

Den otevřených dveří ve škole Square

Blíží se září, kdy se bude otevírat naše nová škola Square, a tak jsme se tam s předškoláky vydali na den otevřených dveří. V krásné světlé a útulné škole nás čekalo spoustu aktivit - v každé třídě jedna. Tvořili jsme, kreslili a dělali pokusy. Nejvíc nás zaujal velký model lidského těla, který jsme mohli podle libosti rozkládat a zase skládat. Moc jsme si to užili a hned jsme se začali do školy těšit ještě o něco víc:-)
19.2.2018

Návštěva synagogy

Protože se celý únor v Bambínu zabýváme náboženstvím, navštívili jsme s před-předškoláky židovskou synagogu. Vyslechli jsme si příběh o Golemovi a podívali se na místa, kde podle pověsti žil. Prošli jsme si také židovský hřbitov a položili tam svá přání, která jsme si předtím společně vytvořili. Všechno nás moc zajímalo a odcházeli jsme plní dojmů!
11.1.2018

Návštěva policie v MŠ Bambíno

Minulý týden jsme měli v Bambínu významnou návštěvu - přišli se za námi podívat dva policisté, kteří nám pověděli moc hezkou a poučnou pohádku o medvídkovi Brumlovi. Brumla na začátku pletl spoustu věcí, dokonce utekl ze školky do města, kde na něho číhala spousta nebezpečí. Naštěstí potkal hodného pana policistu, který mu pomohl a vysvětlil mu, jak se má správně a bezpečně chovat. I nás si pan policista pěkně prozkoušel, jestli jsme dobře poslouchali, a za odměnu nám rozdal moc hezké omalovánky. Bylo to moc prima!
5.12.2017

Do Bambína přišel Mikuláš!

Nebudete tomu věřit, ale letos se k nám do Bambína přišel podívat Mikuláš s andělem! Jistě ho to stálo hodně odvahy, protože v Bambínu se to od rána jen hemžilo malými i velkými čerty. Ještě že tu a tam byl i nějaký malý andělíček. Zazpívali jsme Mikulášovi s andělem koledu a vyprávěli mu, co všechno ve školce děláme. Museli jsme být asi moc hodní, protože Mikuláš nakonec otevřel svou tlustou knihu, každému udělil diplom a andílek nás obdaroval taškou plnou zdravých dobrot!
13.11.2017

Výlet do knihkupectví Pinwheels

V pondělí jsme vyrazili navštívit knihkupectví Pinwheels. Milá paní majitelka nám přečetla tři knížky. Kanadská knížka Domov nám představila všemožná obydlí a domy. Příběh chlapce z Indonésie nám přinesla knížka Komodo a v knížce Dlouhá cesta trpaslíka jsme se dozvěděli že i malý trpaslík může mít velké sny.
8.11.2017

Přednáška Beluška

Ve středu nás navštívil vodící pejsek Beluška. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je chodit se slepeckou holí a vyzkoušeli jsme brýle, které nám ukázali, jak vidí lidé s různým zrakovým postižením. Beluška nám předvedla jak dokáže pomáhat a dozvěděli jsme se, jak poznáme vodícího pejska. Víme už, kam vodící pejsek může a na která místa nesmí. Dozvěděli jsme se co je to Braillova abeceda a jak se čtou „slepé“ obrázky.
17.10.2017

Čtení v Tapatanu

V říjnu jsme se vydali na velký výlet mimo Bambíno. Zavedl nás do Tapatanu, "ostrova čtení a her". Jeli jsme tramvají až na Žižkov. V Tapatanu nás čekala výstava hodných a zlých čertů a příběh O modré vráně, která byla jiná než její sourozenci. V Tapatanu nám bylo moc prima, při odchodu jsme dostali knihu s věnováním od pana Vrány, spisovatele, který se nám celou dobu věnoval. Celý výlet jsme si moc užili, čtení i cestování tramvají!
2.10.2017

Výlet na Červený vrch

V pondělí jsme se vydali tramvají na výlet na dětské hřiště Červený vrch. Povídali jsme si o barvách a znacích podzimu. Sbírali jsme přírodniny podle pátrací hry „scavenger hunt“ a každý si vytvořil svou podzimní paletku, na kterou jsme přírodniny nalepili. Poté jsme si všichni společně hráli na venkovním hřišti a v okolí parku.
27.9.2017

Duhový den

Ve středu 27.9. jsme měli v Bambínu "Duhový den". Byl v našem oblíbeném tématu multikultury a zvířat. Každý kontinent má svou specifickou barvu a zvířata. Cestovali jsme mezi Asií, Afrikou, Austráliíí, Severní a Jižní Amerikou i Antarktidou. Na každém kontinentu na nás čekal úkol - vyráběli jsme, sportovali, zpívali i tančili. Zkrátka jsem se bavili!
14.9.2017

Návštěva pejska Rozárky

Na začátku školního roku nás v Bambínu navštívil pejsek Rozárka a vzal s sebou i své dva kamarády - strašilku a hada Standu. Někteří odvážlivci si Standu pohladili, nebo dokonce pochovali! Rozárka nám předvedla spoustu prima kousků: uměla skákat, couvat, válet sudy i se plést pod nohama. Pán, který Rozárku doprovázel, nám vysvětlil, co nám Rozárka chce říci postavením uší i svým chováním, a jak bychom se v přítomnosti pejska měli chovat my. Rozárko, díky, a těšíme se zase za rok!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.