Nacházíte se na: Úvodní stránka > Jesle

Jesle Bambíno

Jesle Bambíno jsme tvořili tak, abychom našim nejmenším vytvořili skutečný druhý domov. Jesle Bambíno jsou připraveny na péči o děti od 6 týdnů do 2,5 - 3 let. O nejmenší pečují naše zdravotní sestry a o větší děti profesionální pedagogové.

Pro děti je v interiéru jeslí připraveno příjemné, klidné, bezpečné prostředí, které je vybaveno kombinací hraček a vzdělávacích pomůcek tak, aby se děti cítily jako doma a zároveň s naší pomocí rozvíjely své schopnosti a dovednosti. Jesle Bambíno sídlí v příjemné, funkcionalistické vile s velkou zahradou na Ořechovce, na adrese České družiny 9, Praha 6.

S dětmi pracujeme i v naší výtvarné a keramické dílně, tělocvičně nebo reálné dětské kuchyni. Když je venku hezky, užíváme si s dětmi na terase nebo na zahradě, kde pěstujeme vlastní ovoce a zeleninu a pečujeme o naše kozlíky nebo na našem interaktivním hřišti, které má pro naše nejmenší mnoho zajímavých atrakcí.

Jesle Bambíno jsou skutečně výjimečné poměrem kvality dané profesionalitou personálu, rozsahem, bohatostí a nápaditostí prostředí a rozumnými cenami i naprosto flexibilním přístupem k potřebám každého klienta.

10 x proč do Bambína

 • nejprostornější a nejnápaditější prostředí v Praze
 • empatický zdravotnický a pedagogický personál
 • skutečná školka akreditovaná Ministerstvem školství
 • angličtina s rodilým mluvčím v základní ceně
 • jedinečný a hravý školní vzdělávací program
 • vlastní tělocvična, keramická dílna i dětská kuchyně
 • velké hřiště a tři kamerunští kozlíci na zahradě
 • flexibilní programy pro individuální potřeby rodičů
 • dveře (a náruč) otevřeny dětem již od šesti týdnů
 • ceny již od 4.300,-Kč měsíčně

Časté dotazy jeslí Bambíno

V kolika letech může naše dítě začít navštěvovat Vaše jesle?

Naše jesle mohou navštěvovat děti od 6 týdnů, později může dítě přejít do naší školky.

Kdy jsou Vaše jesle otevřené?

Program v jeslích probíhá každý všední den od 7:30 do 18:00 po celý rok kromě státních svátků. V rámci našich služeb poskytujeme i celodenní, noční a víkendové hlídání, proto jsme schopni zajistit péči o Vaše dítě dle Vašich individuálních potřeb kdykoliv.

Jak často mohou chodit děti do jeslí?

Děti mohou navštěvovat náš celodenní program (od 7:30 do 18:00) nebo zkrácený program (od 7:30 do 15:00), zajišťujeme i dopolední či odpolední docházku dětí a to vždy od pondělí do pátku nebo ve dvoudenních a třídenních blocích.

Jsou děti v jeslích rozděleny do tříd?

V našich jeslích nedělíme děti do tříd, ale do malých heterogenních skupin. Věkové rozpětí dětí v jeslích je zásadní z hlediska závislosti dítěte na péči dospělého a schopností jednotlivých dětí. Z těchto důvodů rozdělujeme děti do skupin tak, aby se dle svého věku, schopností a dovedností vhodně doplňovaly. Zároveň vždy bereme ohled na to, aby měli paní učitelka nebo pan učitel dostatek prostoru věnovat každému dítěti dostatečnou péči a pozornost.

Zajistíte dopravu mého dítěte do jeslí a z jeslí?

Ano, jsme schopni zajistit dopravu dětí. Náš minibus dopraví Vaše dítě do jeslí a z jeslí z místa a v termínech, které společně domluvíme.

Zajišťujete v jeslích hlídání dětí, které nechodí do Vašich jeslí pravidelně?

Ano, po předchozí domluvě jsme schopni zajistit hlídání Vašeho dítěte, ať naše jesle navštěvuje nebo ne. V rámci hlídání jsme schopni zajistit téměř jakýkoliv termín, ať se jedná o pár hodin, celý den, noc, víkend nebo týden.

Jezdíte s dětmi do přírody?

S dětmi, i těmi nejmenšími, se vydáváme ven (na zahradu, naší pěstitelskou terasu nebo do parku) každý den. Když nám vyloženě nepřeje počasí, vymýšlíme pro děti a s dětmi aktivity alespoň v naší tělocvičně. Se staršími dětmi (cca od 2 let) podnikáme i výlety po Praze nebo vyjíždíme mimo Prahu, podívat se třeba na opravdovou farmu. Dvakrát do roka pořádáme pro děti ze školky a starší děti z jeslí třídenní školky v přírodě, jednu podzimní a jednu jarní.

Dostane se moje dítě do kontaktu s angličtinou už v jeslích?

Ano i ne. V jeslích máme děti v poměrně velkém věkovém rozpětí. Ke každému z nich přistupujeme individuálně a klademe na něj jen takové nároky, jaké je schopně vzhledem ke svému vývoji zvládnout. Ve chvíli, kdy začíná dítě vyspívat jazykově a spolu s Vámi zvážíme, že je na angličtinu připravené, potká se s ní opravdu již v jeslích.

Vezmete do školky dítě, které nemluví česky?

Pokud Vaše dítě nemluví česky, není to problém. Do školky přijímáme i děti, jejichž mateřský jazyk není čeština.

Můžu se svým dítětem v jeslích zůstat nebo ho během dne navštívit?

Ano, se svým dítětem můžete v jeslích být nebo ho kdykoliv během dne navštívit. Pokud chcete se svým dítětem v jeslích trávit čas, je dobré zvážit, zda to nenaruší průběh aktivit, kterým se dítě věnuje, protože rozrušení Vašeho dítěte působí i na ostatní děti. Nicméně, v jeslích s dítětem zůstat můžete, a to buď přímo uvnitř nebo venku při různých aktivitách nebo můžete posedět v našem bio-obchodě, kde se můžete připojit na internet, občerstvit se nebo si prostě vybrat něco z našeho sortimentu.

Budu dostávat výtvory svého dítěte domů?

Výtvory dětí vždy na čas zdobí interiér našich jeslí. Následně je všechny ukládáme do portofií dětí, aby si je děti mohly kdykoliv znovu prohlédnout nebo je vylepšit a abyste je viděly i Vy. Pokud si budete chtít vzít jakýkoliv výtvor z portfolia dítěte domů, můžete. Výtvory Vašich dětí, u kterých je to možné, také skenujeme a ukládáme je na Váš KIDS web, kde si je můžete prohlédnout nebo stáhnout.

Jak se dozvím, jak moje dítě v jeslích prospívá?

Každý den se budete potkávat s paní učitelkou nebo panem učitelem, kteří Vám rádi zodpoví všechny Vaše dotazy, případně se i oni s Vámi v některých situacích poradí o Vašem dítěti. Dvakrát do roka od nás pak dostanete celkové hodnocení vývoje Vašeho dítěte za předešlý půlrok, a to formou konzultace, kde plánujeme i kooperaci naší školky s Vámi na další půlrok.

Může moje dítě jíst pouze bio stravu?

V rámci naší filozofie klademe důraz na ekologické chování a zdravý životní styl, a proto jsme se rozhodli nejen se s dětmi hodně pohybovat, ale také se zdravě stravovat. To znamená, že dětem zajišťujeme stravu v kvalitě BIO a to z cca 95%, zbytek jídelníčku tvoří sice zdravá, nicméně ne-zcela-bio strava, např. vybrané cereálie, pečivo apod. Výjimku pak tvoří velmi malé děti (do 1 - 1,5 roku), kde se o jídelníčku vždy nejdříve radíme s rodiči dětí, abychom zajistili dítěti péči co nejpodobnější té domácí.

Berete do jeslí děti se speciální dietou nebo zdravotním omezením?

V našich jeslích se Vám snažíme maximálně přizpůsobit. Po konzultaci s rodiči a lékařem přijímáme děti se speciálními dietami a zdravotním omezením, s tím, že rodiče chápou, že od nich budeme v rámci péče o dietu a celkový zdravotní stav dítěte vyžadovat větší spolupráci než u rodičů dětí, které žádnou dietu či jiný zdravotní problém nemají.

Vzdělávací program jeslí Bambíno

Naším základním cílem není děti měnit, naopak chceme, aby každé dítě zůstalo ´své´, ale naučilo se využívat potenciál, který má, k vlastnímu rozvoji.

Vytváříme pro děti prostředí, ve kterém se mohou cítit bezpečně a které podněcuje jejich přirozenou zvídavost a zájem o vše, co ještě neznají. Hledáme pro ně podněty a aktivity, ve kterých se dokážou realizovat. Ve všech aktivitách se snažíme působit na individualitu dětí a vést je k tomu, že se s naší podporou každé dítě rozvine samo, vlastní přirozenou cestou a rychlostí.

Snažíme se děti naučit základy toho, co budou potřebovat celý život, ať už budou kdekoliv. Chceme, aby se děti naučily samostatnosti, aby uměly dobře komunikovat a vyjádřit svůj vlastní názor, ale dokázaly se domluvit i s člověkem, jehož názor je odlišný. Nechceme s dětmi o věcech teoretizovat, chceme, aby si co nejvíce věcí (od sportu, přes vaření, po péči o životní prostředí) vyzkoušely samy, prakticky, aby co nejvíce věcí vnímaly všemi smysly a co nejvíce si z nich tak zapamatovaly.

Bambíno je vytvořeno pro děti, záměrně tak děti do života jeslí a školky zapojujeme co nejvíce. Společně s dětmi proto vytváříme a revidujeme pravidla, kterými se všichni v Bambínu řídíme, dotváříme společně program, který s dětmi realizujeme, společně s dětmi naše jesle i školku hodnotíme a následně upravujeme.

Metodika naší práce je rozdělena do oblastí:

 • Já a praktický život
 • Já a jazyk
 • Já a čísla
 • Já, zdraví a svět
 • Já a moji přátelé

Reference

Když jsme se přestěhovali do Dejvic, nikoho jsem tady neznala. Neměla jsem se na koho obrátit o radu kam se synem do MŠ. Nezbývalo mi nic jiného, než obcházet a číst na internetu reference. Jelikož jsme nastupovala do práce a synovi bylo něco málo přes dva roky, hledala jsem v sektoru soukr. školek, kterých na Praze 6 není zrovna málo! A našla jsem školku Bambíno! Ve školce se mě...

Štěpánka
maminka Štěpána

Více referencí

KIDS web
Vstoupit

Novinky

9.3.2018

Den otevřených dveří ve škole Square

Blíží se září, kdy se bude otevírat naše nová škola Square, a tak jsme se tam s předškoláky vydali na den otevřených dveří. V krásné světlé a útulné škole nás čekalo spoustu aktivit - v každé třídě jedna. Tvořili jsme, kreslili a...
19.2.2018

Návštěva synagogy

Protože se celý únor v Bambínu zabýváme náboženstvím, navštívili jsme s před-předškoláky židovskou synagogu. Vyslechli jsme si příběh o Golemovi a podívali se na místa, kde podle pověsti žil. Prošli jsme si také židovský hřbitov a...